Jak se účinně zchladit?

Hedy

Jak se účinně zchladit?

Letní teploty válcují celé Česko, proto je důležité vědět, jak se při těchto tropických hodnotách účinně zchladit, aby nám bylo lépe a neohrožovali jsme své zdraví. Všem je nám těžce, mnohonásebně hůř na tom bývají  nejen malé děti, ale i starší obyvatelé, turisté, těhotné ženy a nemocní lidé.

Velmi důležité je hodně pít, což znamená alespoň dva litry denně . Pokud však děláte fyzicky náročnou práci, nebo sportujete, musíte pitný režim zvýšit, uvádí se, že alespoň o jeden litr.

Autor obrázku: Mary Quite Contrary

Zažeňte žízeň

Co vás osvěží jsou mátové limonády, minerálky a ovocné šťávy nebo džusy. Nejideálnější je ale pít obyčejnou vodu. Také různé druhy jogurtů, nebo kysané mléko jsou velmi dobré na osvěžení.

Nemořte zbytečně zažívání

Pokud budeme řešit co si v takovýchto vedrech dát k obědu, je nejlepší variantou lehké a osvěžující jídlo jako na příklad syrová zelenina nebo ovoce, vše v podobě salátů, nebo studených letních polévek.

Hodně vody obsahují okurky nebo rajčata, z ovoce je nejlepší meloun.

Zrádná klimatizace

Pokud se chceme ochladit doma nebo v práci, dobrou variantou je klimatizace. Ale pozor, neměl by být velký teplotní rozdíl mezi místností a teplotou venku. Nejvyšší maximální hranice rozdílu je 6 stupňů, pak hrozí nachladnutí. Pokud by byl rozdíl teplot nižší, pomohou různě velké větráky, studené obklady nebo kostky ledu. Příjemným osvěžením je i voda ve spreji, ochladí a probudí vás.

 

Chcete – li se účelně a bezečně bránit proti velkým horkům a cítit se lépe, zkuste využít tyto rady, zabírají a zaručeně vás ochladí.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply