Zaručené rady proti stárnutí

Hedy

Zaručené rady proti stárnutí

Taky se občas po pohledu do zrcadla necítíte zrovna nejlépe? Připadá vám, že stárnete nějak moc rychle? Poradíme vám, jak přírodní metodou zabránit stárnutí.

Autor obrázku: Happy Krissy

Příliš mnoho soli

Většina lidí jí více soli, nežli je doporučená denní dávka a to 6g za den. Neuvědomujeme si, že sůl se schovává zejména v jídlech, jako jsou takzvané ,,takeaways“ neboli hotová jídla. Ať už se jedná např. o čínskou, indickou kuchyni nebo jakékoliv řetězce typu Mc Donald. Může se ukrývat také v chlebu, zpracovaném jídle, sýru nebo v předem hotových omáčkách.

Záleží na tom ale vůbec? Ano! Příliš mnoho soli může vést ke ztrátě vápníku a zvyšuje riziko osteoporózy.  Zatěžuje to naše srdce a může vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a rostoucímu riziku mrtvice nebo infarktu. Proto je velmi důležité snížit příjem soli.

Řešení:

Čtěte pozorně, co se píše na obalu: v obchodě a vybírejte si potraviny se sníženým obsahem soli.

Používejte více čerstvých potravin: když vaříte. Okolo 80 procent naší soli se nachází v předem zpracovaném jídle.

Mlsný jazýček

Cukry, rafinované sacharidy jsou například v bílém pečivu, těstovinách a tvoří tzv. zánět v těle. Zánět produkuje enzymy, které štěpí kolagen, což má za následek vrásky a významnou ztrátu pružnosti kůže. Takže když se usmějete nebo zamračíte, vaše pokožka se nevrátí do původního stavu tak rychle, jako by se to stalo u mladší osoby.

Pokud máte vysoký příjem cukru, může docházet ke zvýšení hladiny cukru v krvi a připravíte si tak cestu pro mnoho dalších chorob včetně obezity, diabetes 2. typu a srdeční onemocnění.

Řešení:

Omezit sladkosti: začít jíst více zeleniny, ovoce a celozrnné pečivo

Jíst více ovoce: kupte si místo sladkosti banán nebo jablko uvidíte, jaký s toho budete mít dobrý pocit a uděláte něco pro své zdraví.

Pište si váš osobní potravinový deník: studie ukazují, že ti kteří to dělají, hubnou lépe.

Používání klimatizace

Autor obrázku: Vincent Boiteau

Bylo zjištěno, že používání klimatizace extrémně vysušuje pokožku. Třídí vzduch a pouští na nás chudší, plný chemikálii a bakterii, které mohou vést ke skvrnám a podráždění kůže. Pokud jste v místnosti s klimatizací, cítíte se chladněji a máte tendenci k nižšímu pitnému režimu. Může to vést k dehydrataci, aniž byste si něco uvědomovali. Dehydratace způsobuje, že pokožka vypadá starší.

Řešení:

Používejte antibakteriální produkty na pokožku: abyste oslabili účinek nečistého vzduchu a předešli podráždění.

Dbejte na pitný režim: omezte sladké šťávy a kofein, které dehydratují.

Zajděte si na čerstvý vzduch: někam do klidného prostředí na procházku. Dopřejte odpočinek vašemu tělo a dodejte mu potřebnou energii. Nezapomeňte zhluboka dýchat.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply