Jaké oblečení si zabalit na dovolenou?

Hedy

Jaké oblečení si zabalit na dovolenou?

Určitě každý známe situaci, když se blíží dovolená ať už do zahraničí nebo do Čech, kolik času nám zabere přemýšlení, co vše si máme vzít se sebou a hlavně abychom na něco nezapomněli.

Jedna rada na úvod:

– abyste opravdu nic nezapomněli, napište si seznam věcí, které si budete balit a které skutečně potřebujete. Nemá smysl balit milión věcí, které stejně za celý pobyt nevyužijete ani jednou.

Balení s rozumem

Samotné balení je pro nás jako vždy a klidně i po stopadesáté velmi hektická věc. Určitě by jsme měli myslet na to, kam jedeme a podle toho se řídit. Pokud jedeme k moři, asi nebudeme potřebovat rolák a svetr vůbec. Pokud pojedete za teplem, určitě letní věci, které k tomu patří, ale pro jistotu i něco málo teplejšího, třeba triko s dlouhým rukávem a možná i ponožky. Může se stát, že počasí nebude takové, jaká byla předpověď a může vám celý, nebo aspoň část pobytu propršet, a to je potom u moře také chladno.

Autor obrázku: Gaby Av

Pokud pojedeme někam do Čech je dobré si se sebou vzít od všeho trochu. Když pojedeme do hor, je potřeba i teplé oblečení, protože se opět může stát, že nebude zrovna moc hezky, bude pršet a to je potom na horách opravdu zima i když hlásí teplo. Myslete na všechno, aspoň jeden teplý svetr nebo mikinu a kalhoty si sebou vezměte určitě, to nikomu neuškodí. I když budete v chatkách nebo pod stanem, anebo v penzionu, myslete na to, že kvůli vám tam nikdo topit nebude, proto by jsme měli být připravení na všechno. Při spaní ve stanu nezapomeňte na čepici, neuvěřitelně vám zadrží teplo!

Tohle by byli aspoň trochu malé a užitečné rady pro ty, kteří to ještě neví nebo to nikdy nezažili a pokaždé se jim vydařilo hezké počasí.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply