Chlorella – zdraví od „vodních víl“

Hedy

Chlorella – zdraví od „vodních víl“

Také vám název chlorella splývá s onemocněním cholera? Nenechte se zmást. Jde pouze a jen o podobný název. Jinak tyto dvě „dámy“ nemají nic společného. Jedna je černá, druhá bílá.

Jde o sladkovodní řasu, která má vysoký obsah chlorofylu. Odtud také název. Obsahuje jej takové množství, že se jinak ani nezvat nemohla. A co že je to ten chlorofyl? Jde o zelené listové barvivo, které nejen dodává rostlinám jejich zelenou barvu, ale pro lidský organismus je důležité, že se výrazně podílí na léčbě kožních onemocnění. A nejen těch.

Dobrý zpráva pro vegetariány

Chlorella obsahuje velké množství bílkovin. A to dokonce mnohonásobně vyšší, než v luštěninách a dokonce i v mase. Což je jistě skvělá zpráva pro vegetariány i pro osoby, které masu zrovna neholdují. A také pro nadšené sportovce, jež veškerou svou píli vtloukají do růstu svalů. S Chlerellou jako doplňkem stravy se jim zdaří lepších výsledků.

Další skvělé látky

Autor obrázku: Respository

Nejen řadu bílkovin obsahuje Chlerella. Ve svém zastoupení má i spoustu vitamínů a minerálů. Beta-karoten je důležitý pro naši kůži. Poskytuje jí potřebnou ochranu před ultrafialovým zářením, tudíž ochrana před rakovinou kůže a velice nutné pro osoby tzv. světlých typů. Z vitaminů je zde výrazný i B12, důležitý pro správnou krvetvorbu a ochranu nervové soustavy. Z minerálů je to především železo, a dále zinek, jód, hořčík a kobalt.

Chlorella je významným pomocníkem při výskytu oparů. Toto onemocnění, které se vyskytuje chronicky, je nepříliš příjemné. Obsah aminokyselin v Chloreře urychluje léčbu a zabraňuje dalšímu vzniku.

Zdraví je určitě na prvním místě, ale řada lidí spíše myslí na jiné užitky, než jen podporu zdraví. Tím je na mysli hubnutí a štíhlá linie. Chlorella díky svým vlastnostem napomáhá odvodu těžkých kovů a toxikačních látek, tělo je tak vnitře pročištěné, lépe se vstřebávají důležité prvky. A to všechno podporuje i lymfatický systém, což zamezuje vzniku pomerančové kůže.

Pokožka je tím pádem také pevnější, hebká a také zdravá. Chlorella se totiž doporučuje i jako prostředek v případě problémů s pletí. Zmírňuje příznaky akné, výskytu pupínku, ale i svědění kůže anebo lupů.

Chlorella podporuje zdravé a rychlé trávení, dodává tělu potřebnou energii a zpevňuje cévy. Důležitou informací na závěr je, že výrazně posiluje imunitu a omezuje tak výskyt řady nemocí, jako velice vážnou rakovinu. Proto je Chlorella výtečným doplňkem stravy a jako preventivní opatření všeho nežádoucího.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply