Kalendář sice ukazuje konec srpna, ale léto ještě nekončí. Užijte si ho do poslední chvilky.

Hedy

Kalendář sice ukazuje konec srpna, ale léto ještě nekončí. Užijte si ho do poslední chvilky.

Je pravda, že se prázdniny nezadržitelně krátí, ale nemusíte být smutní, s přicházejícím školním rokem léto nekončí. Pár horkých dní nás ještě čeká, tak si je zpříjemněte. Upravte si interiér tak, abyste se zbytečně nepřehřívali a cítili se dobře.

summer-779385_1920

Vytvořte si doma letní atmosféru

K létu nedomyslitelně patří pestré barvy – žlutá, oranžová, červená, zelená, modrá… zkrátka jakákoliv, na jakou si vzpomenete. Jsou všude, kam se podíváte – oblečení, módní doplňky, rozkvetlé záhony, apod. Pozvěte si léto i do vašeho domova a zpestřete si ho těmito rozmanitými barvami. Nemusíte hned měnit závěsy nebo koberec, stačí červená svíčka, žlutý polštářek, duhový obrázek na zeď nebo čerstvé květiny ve váze. Menší drobné doplňky váš interiér rozzáří a rozveselí.

Zchlaďte se bílou

Letošní léto na nás bylo vcelku laskavé a tropických nocí nás ušetřilo, přesto jich pár, kdy teplota vzduchu neklesla pod 24°C, bylo. A to už je teplota, při které hůře usíná a špatně spí. Člověk je pak nevyspaný, unavený a bez nálady. Aby tomu tak nebylo i během posledních letních nocích, udělejte si v ložnici pár úprav:

  • Teplé deky a přikrývky odložte do skříně
    Podzimní plískanice jsou jako stvořené pro zachumlání se do teplé přikrývky. Zatím nás naštěstí nečekají, tak spěte pod jejich letními variantami. Pokud máte pouze jednu celoroční přikrývku a je vám v noci horko,
    přikryjte se pouze ložním prádlem. Kdybyste spali úplně nezakrytí nebo zcela nazí, mohla by vám být nad ránem zima, tělo se totiž během spánku ochlazuje. Zároveň si dejte pozor na pocení, i když k létu samozřejmě patří, v některých případech může být signálem vážné nemoci.
  • Oblečte ložnici do bílé

Bílá je barva čistoty a nevinnosti, na lidskou psychiku působí ochlazujícím dojmem. Pozvěte bílou krásu i do vaší ložnice a oblečte vše, co se dá, do bílé barvy. Velmi příjemné je např. povlečení z tzv. mako-saténu Charmbed White. Je mimořádně jemné, pevné a hladké, jeho vysoký lesk vaši ložnici doslova oslní.

Bílé mako-saténové povlečení vás nejen ochladí, ale zároveň dodá vaší ložnici styl a eleganci.

Bílé mako-saténové povlečení vás nejen ochladí, ale zároveň dodá vaší ložnici styl a eleganci.

Poslední horké dny využijte k očistě

Jakmile bude předpověď počasí hlásit slunečné dny bez deště, vyperte povlečení, polštáře, přikrývky i potahy matrací (umožňuje-li to výrobce). Jednou za čas je potřeba zničit všechny roztoče a bakterie, které teplou a vlhkou postel přímo milují. Na vzduchu pěkně proschnou a do postele pak přinesou čerstvou svěžest a vůni léta.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply