Máte doma dlouhána? Běžné povlečení vám stačit nebude

Hedy

Máte doma dlouhána? Běžné povlečení vám stačit nebude

Ženy tyto potíže obvykle nemívají, nicméně mužům klasická přikrývka dost často nestačí, protože by jim zpod ní koukaly nohy. Jestli máte doma vysokého syna, manžela či přítele, nemusíte si zoufat, i nabídka atypických povlečení je dnes bohatá a splňuje všechny moderní trendy.

Jaké rozměry jsou vlastně normální?

Běžné ložní prádlo na jednolůžko má rozměry pro polštář 90 × 70 cm a pro peřinu 140 × 200 cm. Je-li to na vašeho dlouhána málo, hledejte v obchodech prodloužené povlečení 140 × 220. Rozměry pro polštář se nemění, delší je pouze peřina.

Co se týče dvojlůžek, existují dvě varianty. Buď si každý pořídí svou peřinu (každý si zvolí rozměry podle sebe), nebo se používá jedno francouzské povlečení 200 × 220. Tato varianta je častější zejména v případě, kdy na dvojlůžku spí jediný člověk. Pokud si se svou drahou polovičkou pořídíte francouzské povlečení do manželské postele, počítejte s tím, že jeden z vás bude pravidelně spávat odkrytý. Je sice moc pěkné usínat v náručí milované osoby a mít někoho, kdo vám zahřeje nohy, ale většině lidí se lépe spí pod samostatnou přikrývkou.

Neomezují vás atypické rozměry ve výběru?

Rozhodně ne. Dříve jiné rozměry než ty „klasické“ téměř nebyly k dostání, ale dnes už se jedná o běžný sortiment. I prodloužené povlečení je tedy k dispozici v celé škále různých materiálů, barev a vy budete opět stát před nelehkou volbou. Je lepší bavlna, satén, damašek nebo snad krep?

Který materiál povlečení je nejlepší, nelze snadno říct. Nejvíce totiž záleží na konkrétních požadavcích. Například na zimu je úžasný měkký hřejivý mikroplyš, ovšem aktuálně bude lepší vsadit spíš na bavlnu, případně krep, který se nemusí žehlit. Z luxusnějších voleb lze doporučit chladivý satén, jelikož horké noci se už blíží.

A barvy? To by bylo na dlouhé povídání. Raději se podívejte sami. Začněte třeba na www.rodinnebaleni.cz a nezapomeňte omrknout kategorii 3D povlečení. Právě tyto živé vzory jsou v poslední době hodně oblíbené.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply