Missoni

Hedy

Missoni

Autor obrázku: Herry Lawford

Missoni je rodinný podnik s vlastní pohádkově dramatickou historií.

Tři stroje a značka

Vlastní značku založil roku 1947 Ottavio Missoni. K dispozici měl tři šicí stroje, nápady a vkus. Zaměřoval se na sportovní oblečení a to především proto, že sám byl sportovec. O rok později se ve vlastním kompletu účastnil Olympijských her v Londýně, jako výtečný atlet.

Životní láska a Olympiáda

Již tenkrát se znal se svojí životní láskou a manželkou Rositou. Po úspěchu oděvů na Olympiádě i ona vstupuje do podniku a Ottaviu je tak pravou rukou. Podvědomí o značce se rychle šíří a upevňuje tak pozici Itálie jako kolébky celosvětové módy (spolu s Francií).

Jak se z Olympionika stal módní návrhář

Nezaměnitelnost značky Missoni bychom našli v materiálech a jistojistě vzorech. Pružné tkaniny, pleteniny, hedvábný žerzej jsou jemně střiženy, dokonale splývají, takže se oblečení perfektně nosí, je pohodlné, slušivé a sexy. Typické Missoniho modely obsahují pruhy, proužky v barevných kontrastech, anebo vlnky, klikaté čáry, jednoduché symboly a další.

Rodinné tragédie

V současné době vede značku dcera obou zakladatelů – Angela Missoni. A to v době, kdy rodinu stíhá jedna tragédie za druhou, není jistě příjemné. Dne 4. ledna 2013 bylo rodině Missoni oznámeno, že letadlo, ve kterém cestoval Vittorio Missoni (syn zakladatelů) spolu se svou manželkou, spadlo a oba tak zemřeli. Tato událost Ottavia nesmírně zasáhla a vlivem věku a nezkrotného žalu nad ztrátou nejstaršího dítěte, o čtyři měsíce později umírá, konkrétně 9. května 2013. Módní svět tak přišel o další významnou ikonu, nicméně jeho modely jsou nesmrtelné a jistě se budou ještě pořádnou dobu nosit.

Na sebe i do bytu

Autor obrázku: Katarina Jardenberg

Mimo dámskou a pánskou módu Missoni nabízí kolekci pro sport, jednoduše zvanou Missoni Sport, a dále jsou to bytové a textilní doplňky – ložní prádlo, ubrusy, závěsy, záclony, přehozy, prostírání, deky, a další. Všem doplňkům nechybí typické prvky, jako jsou zejména proužky a jasné, zářivé barvy.

Spolupráce s významnými značkami

V roce 2005 rodinný, prosperující podnik uzavírá spolupráci s významnou osobou – Estée Lauder a na svět tak také přichází kolekce vlastních parfémů. V dalších letech značka naváže spolupráci i celosvětově známou značkou Lindex.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply