Maličkosti tvoří velké věci

Hedy

Maličkosti tvoří velké věci

Není pravdou, že chceme-li dosáhnout nějakých vysokých cílů, musíme dělat pouze velké věci. Dosažení takového cíle je totiž složeno z mnoha a mnoha malých úkonů či věcí, které je nezbytné vykonat, neboť by bez nich nemohla ona velká věc, či dosažení onoho vysokého cíle, vzniknout. Veškerý postup musíte mít ovšem nejprve důsledně promyslet, abyste něco nepřeskočili, nezapomněli něco vykovat apod.

Všechno si rozplánujte

Autor obrázku: Betsy Weber

Dříve, než se pustíte do plnění nějakého Vámi, či Vaší firmou, vytyčeného cíle, všechno si důkladně naplánujte. Přesně si určete, co musíte splnit, abyste dosáhli toho a toho, kdy toho musíte dosáhnout, co by se stalo, kdybyste daný úkol nesplnili atp. Vašeho rozplánování se držte pokud možno co nejpřesněji – dobré také je, přestřelit hranici potřebné míry, a v případě, že uděláte více, než je třeba, budete zase o něco blíž úspěchu.

Ne vždy je náhoda blbec

Říká se, že náhoda je blbec …mnohdy tomu tak bývá, ovšem ani případy, kdy někomu dopomohla ke štěstí či k úspěchu „pouhá“ náhoda, nejsou neběžné.

Také bývá ne vždy každá náhoda prospěšná všem …např. v práci se snažíte o povýšení, ovšem před Vámi je stále někdo lepší …jednoho dne se ale může stát, že dostane pro hrubé porušení pracovní kázně výpověď a Vy tak budete moci nastoupit na jeho místo – pro Vás to tedy bude příjemná náhoda, i když pro toho vyhozeného už nikoliv …

Záleží na provedení …

Máte-li nějakou myšlenku, vizi, kterou byste rádi realizovali, ale nepřijde Vám příliš smysluplná, anebo ji už rovnou někteří odmítají, neznamená to, že je úplně špatná. Vždy totiž záleží na provedení – zkuste proto dát své vizi jiný směr, ale tak, aby měla stále stejný smysl.

Mnohem větší úspěch také budete mít, pokud se svou myšlenou přiblížíte více skupině či společenské třídě, která by ji mohla nejvíce využívat.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply