Prázdninové brigády. Jak si vydělat peníze během pár měsíců?

Hedy

Prázdninové brigády. Jak si vydělat peníze během pár měsíců?

Sháníš nějakou brigádu na léto, ale nic tě nenapadá? Nic se ve tvém okolí nenabízí? Přečti si pár tipů, po čem se poohlídnout.

Sázení stromků

Ať už půjde o větší organizace, nebo menší pěstitele, určitě něco ve svém okolí najdeš. I když to není práce pro každého, parádně se při tom v létě opálíš a ještě budeš trávit dny venku, ne někde zavřená. Výhodou je, že většinou nepůjde o věkově omezenou brigádu.

Sbírání ovoce

Tuto brigádu nalezneš většinou v zahraničí, například v Austrálii. Takže si nejen vyděláš peníze, ale také se podíváš po světě. Máš-li čas a nic tě nedrží doma, proč to nezkusit. Bojíš-li se sama, popros kamarádku, určitě jí nápad nadchne.

Animátor

Většina zahraničních destinací, jako například Španělsko, Itálie, nebo Chorvatsko, shánějí do hotelů animátorky. Úkol je jednoduchý: pobavit hosty. Pokud umíš zpívat nebo tancovat, je to výhodou. U téhle brigády je ale zapotřebí domluvit se anglicky.

Komparz

Zkusit můžeš také komparz. Jde o vedlejší role, jako „keře“. Výhodou je, že se třeba i můžeš dostat potom k lepším rolím. Většinou si můžeš s sebou vzít i kamarádky a také dostaneš občerstvení. Jde o to, že budeš sedět v hledišti a tleskat nebo se smát na povel, nebo budeš při točení filmu chodit po ulici. Nejde o žádné hlavní role, ale tak 1000,– za 8 hodin si vyděláš.

Hostesing

Jsi pěkná, usměvavá, sympatická dívka? Určitě se jako hosteska nezapřeš. Většinou jde o to, že se oblíkneš do věcí s logem firmy nebo agentury, nebo věcí, které ti oni sami vymyslí a poté obcházíš hosty s letáčky, s jídlem, můžeš také pouze stát jako ozdoba u vchodu. Pokud narazíš na opravdu dobrou agenturu, může jít o jednu z nejlepších a nejlépe placených brigád. Tuto samou brigádu mohou dělat i kluci, nazývají se však promotéři.

Avon, Oriflame, Dedra

Netvrdím, že na tom vyděláš majlant, ale pokud seženeš hodně zákaznic, na pár nákupů měsíčně určitě ušetříš. Nejen že si tedy vyděláš peníze, ale také objevíš nové zboží a ušetříš na kosmetice, či jiných věcech.

Tábor

Na tábor už nemusíš jezdit pouze jako návštěvník, ale můžeš jako praktikant nebo vedoucí. Stačí, pokud si rozumíš s dětmi, bylo ti 18 let a máš hlavu plnou fantazie. Užiješ si jistě spoustu zábavy, poznáš nové lidi a ještě vyděláš peníze.

Doučování

Jde ti dobře angličtina nebo matematika? Využij toho a zahraj si na učitelku. Určitě se najde pár lidí, kteří nestíhají své ratolesti učit a uvítají někoho, jako jsi ty. Vyvěs letáčky, dej na internet inzeráty, prostě a jednoduše na sebe upozorni.

Založ si blog

Máš nějaký koníček a chtěla by ses o něj podělit s ostatními? Založ si svůj blog. Když se o něj budeš starat a bude mít úroveň, můžeš začít vydělávat i takhle.

Prodávej

Máš doma přeplněnou skříň a nevíš co s věcmi? Prodej je na internetu. Můžeš zkusit mimibazar.cz, votocvohoz.cz, nebo třeba vydražit na mimiaukce.cz. Nemusíš prodávat jen po internetu. Zkus třeba second handy, které vykupují oblečení, nebo zajdi na bleší trh.

Vyráběj

Jsi zručná a máš čas? Začni vyrábět originální náušnice, hrnečky, krabičky, dózičky, prostě cokoliv, co se bude líbit. Udělej se vlastní e-shop a uvidíš, že tvoje zboží půjde na dračku.

Natoč se

Čím myslíš že vydělávají zpěváci? Po překročení určitého limitu shlédnutí na youtube.cz můžeš vydělávat tisíce, aniž bys pro to hnula prstem. Stačí natočit video, které upoutá pozornost spousty lidí.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply