Dobré sushi aneb jezte zdravě a s chutí!

proseo

Dobré sushi aneb jezte zdravě a s chutí!

Není velkým překvapením, že je sushi v ČR stále více rozšířené. Jde přece o zdravou a lehkou stravu, kterou lze pojmout jako hlavní pokrm, ale také jako rychlou svačinu. Existuje mnoho návodů na to, jak si vlastní sushi vyrobit sám doma. Na druhou stranu se ale nic nevyrovná tradičnímu japonskému sushi, které pro vás připraví profesionál s mnohaletou zkušeností v oboru. Pro přípravu sushi specialit nejsou nutné pouze kvalitní čerstvé ingredience, ale také dokonalý poměr a konečná harmonie chutí.

Obecné složení a obsah látek v sushi

Sushi se v zásadě nemusí skládat pouze ze syrových ryb a vařené rýže. V praxi se nabízí mnoho experimentů a možných kombinací. Lze použít i vařené ryby či jiné mořské živočichy. Kromě ryb se do tradičních maki (rolovaný váleček obalený v mořské řase aj.) rolují i chobotnice, sépie, krevety, kaviár nebo i vybraná zelenina. Mořské ryby, rýže či zelenina jsou obecně vzato velmi zdravé potraviny. A cože v nich najdeme?

  • nenasycené mastné kyseliny
  • proteiny (bílkoviny)
  • zdraví prospěšné minerály
  • jód
  • fosfor
  • vápník
  • vitamín D, A, B12

sushiupgrade-Sushi-praha_sake

Tradiční japonské sushi v centru Prahy

Kdo z nás by si navštívení historického centra Prahy nechtěl spojit s výborným obědem či večeří? Pokud chcete vybrat tu správnou sushi restauraci v našem hlavním městě, určitě hledejte specialisty na asijskou kuchyni. Pokud hledáte opravdové profesionály v přípravě sushi, zajisté stojí za zmínku restaurace Sushi Upgrade v Praze. V tomto renomovaném podniku si vybere opravdu každý. Nabídka jídel nezahrnuje pouze pravé sushi, ale také polévky, předkrmy, saláty a samozřejmě skvělé dezerty. Sushi Upgrade hledejte na adrese Opletalova 29 v Praze 1, návštěvy rozhodně nebudete litovat!

sushiupgrade-Sushi-praha_sushisake

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply