Španělská kuchyně

Hedy

Španělská kuchyně

Autor obrázku: TheDeliciousLife

Strávili jste letošní letní dovolenou ve Španělsku a nyní se Vám po ní stýská? Není divu, španělská kuchyně je nejen plná rozmanitých chutí, ale také silně ovlivněna svou historií. Setkáme se při ní s pozůstatky arabského a židovského stravování, jejíž zástupci žili na Pyrenejském poloostrově v období středověku. Ze severu je španělská kuchyně ovlivněna francouzskou kuchyní. Španělé byly také výtečným mořeplavci, což se silně odrazilo také v její gastronomii.

Ve španělské kuchyni najdeme celou řadu pokrmů, které jsou typické pro celé Španělsko i pro jeho regiony. To nejlepší ze španělské kuchyně naleznete na této webové adrese: www.spanelskakuchyne.cz.

Díky kuchařskému umění mistra španělské kuchyně se můžete také Vy naučit připravit si některou ze španělských pochoutek. Pokud vlastníte restauraci či hospůdku a rádi byste poskytly svým hostům nezapomenutelný zážitek, pozvěte si k Vám pana Roberta Janíčka, který rád okouzlí Vaše hosty touto neodolatelnou kuchyní. Pozvěte hosty do Vaší restaurace na španělské dny ve Vaší restauraci, na španělský večer či nabídněte firmám jako doplněk jejich firemních večírků oslavu ve španělském duchu.

Španělská kuchyně stejně jako ostatní kuchyně ve Středomoří staví svůj jídelníček na používání olivového oleje, jižanské kuchyně a zeleninových salátů. Nepřekvapí Vás určitě ani používání koření šafránu, římského kmenu. Do jídla se často přidává nejrůznější ovoce a mandle. Španělé svá jídla rádi sladí medem. Se španělskou kuchyní obohatíte nejen Vaše chuťové pohárky, ale dovíte se také mnoho zajímavého o samotném Španělsku.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply