V zimě nevidím

Hedy

V zimě nevidím

Lidé, kteří nosí brýle, jistě mají velké zkušenosti s tím, že se jim brýle zarosí a pak nic nevidí. Stačí jen být chvíli venku a pak vejít do nějaké vyhřáté budovy či místnosti a hned jsou skla mléčná a nelze se přes ně dívat. Mnoho lidí je bezradných a musí čekat, než se brýle odmlží anebo si je utřít hadříkem. Ale existují i jiné možnosti.

Když hadřík není po ruce

Existuje jedna rada, jak se rychle a jednoduše zbavit zarosených brýlí, tedy použít hadřík. Ovšem ne každý nosí po ruce hadřík, kterým by si mohl očistit brýle. Hadřík určitě není jedinou možností, naopak nabízí se spousta možností v podobě speciálních sprejů. Jedná se o spreje, které je nutné pravidelně stříkat na skla brýlí a vyleštit hadříkem. Právě tyto spreje by měly zajistit to, že se brýle nebudou rosit. Pravdou je, že to není vždy stoprocentní, jelikož k rosení dojde pokaždé a to právě kvůli změně teplot, ale na druhou stranu je to velký pomocník, který může rosení omezit. Tyto spreje dostanete běžně v optikách a nejsou příliš drahé, takže je klidně můžete vyzkoušet.

Stačí mýdlo

Někteří lidé také tvrdí, že na zbavení se zarosených skel nepotřebujete žádné speciální spreje, ale stačí mýdlo. Údajně si stačí mýt brýle pravidelně mýdlem a vyleštit je hadříkem, tak brýle zbavíte nejen mastnoty, ale také rosení. Ideální je glycerínové mýdlo, které lze běžně koupit v drogerii. Ale v případě, že jej doma nemáte, vystačí i klasický šampón. Důležité je brýle odmastit. Ovšem nesmíte použít žádný agresivní mycí prostředek, abyste si skla nepoškodili.

Babská rada zní zubní pasta

Jak už to bývá, existují i rady našich prababiček a starších generací, které si uměly poradit i bez chemikálií. Podle babských rad se můžete zbavit zarosení brýlí i pomocí zubní pasty. Stačí ji nanést na brýle a dokonale vyleštit.  Ovšem zde musíte být opravdu opatrní, zejména pokud máte antireflexní či jiná speciální skla, na tyto skla pasta určitě není vhodná a je lepší použít opravdu nějaký speciální sprej. Důležité je také mít úplně obyčejnou pastu, protože jsou i různé bělící pasty anebo pasty, kde jsou částečky a ty mohou brýle nejen poškrábat, ale také narušit strukturu skel a tak si zničit mnohdy i drahé brýle.

Čočky se nezamlží

V případě, že nechcete mít zamlžené brýle, můžete vsadit na oční čočky, neboť ty se rozhodně nezamlží. Avšak v zimě vás také čekají různé nepříjemnosti, oční čočky vás mohou nepříjemně řezat, a proto je dobré u sebe nosit umělé slzy či jiné roztoky, které vám uleví. Sice se takto zbavíte zarosených brýlí, ale těžko říct, zda jsou právě čočky lepší volnou, záleží na tom, jak je snášíte, zejména v zimě.

Nosit brýle není nic neobvyklého, ale jsou situace, kdy vás brýle mohou omezovat. Vyzkoušejte pomocníky, abyste mohli být volní i s brýlemi.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply