Místem

Kam letos s dětmi na lyže?

Kam letos s dětmi na lyže?

Pokud si rádi užíváte zimní sporty, jistě jste už přemýšleli, kam letos vyrazit na lyže či kde zase po roce provětrat váš snowboard. Všechny lyžařské areály v Krkonoších a Jizerských horách či na Šumavě už znáte a zvažujete letos změnu? Pokud nejste nároční lyžaři, vydejte se na Vysočinu do Skiareálu Blansko. Nejen že tato lokalita nabízí dobré vyžití pro sjezdové lyžaře, v okolí můžete také najít spoustu kvalitních běžkařských tratí, ale i jiných zajímavostí.

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že místo nenabízí větší množství sportovního či kulturního vyžití, není to tak. Na Vysočinu můžete vyrazit i na týdenní zimní dovolenou a nudit se rozhodně nebudete. Kromě lyžařských radovánek si v blízkém okolí můžete užít také welness v podobě několika druhů saun, solárií, vířivek, které nabízí Aquapark v Blansku. Mimo zmíněné relaxační aktivity si zde můžete protáhnout tělo v posilovně a následně si třeba nechat provést sportovní masáž.

K dalším zajímavostem patří bezesporu muzeum v Blansku, které v rámci prohlídky nabízí zajímavé informace o tamější známé krasové oblasti, která patří k největším a nejvýznamnějším krasovým oblastem v Evropě. Věděli jste například, že všechny důležité objevy týkající se Moravského krasu provedli amatéři a nadšenci už v 18. století?

V této lokalitě není složité najít ani vhodné ubytování Moravský kras. V okolí se nachází množství menších penzionů a hotelů Blansko, které vám mohou poskytnout dostatečné zázemí a pohodlí. Kvalitní a levné ubytování nabízí například Hotel Probe, v jehož blízkosti se nachází všechna důležitá a zajímavá místa okolí. Všechny služby a ceník hotelu můžete najít na webových stránkách www.hotelprobe.cz. Výhodou hotelu je také jeho vzdálenost od vlakového i autobusového nádraží. Kufry a batohy z nádraží nemusíte nosit na zádech déle, než pět minut. A pokud stále ještě váháte, kam vaši rodinu vezmete na letošní zimní dovoleno, věřte, že blanenský lyžařský areál je velmi vhodný i pro děti, které se teprve učí lyžovat.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *