Příběhy

Cesta za tajemstvím ženské duše. Díl druhý

Od toho dne nebylo nic stejné. Uvědomila jsem si dvě věci. Že čím víc spěchám, tím víc nestíhám. A že se ničím pro druhé. A za tím vším je snaha všem vyhovět a být všemi oblíbená. A PROČ? Ptala jsem se sama sebe. Vždyť on to vlastně po mě ani nikdo nechtěl 😀 Snažila jsem se plnit jejich přání ještě než je vyslovili, nebo si pomysleli. Na úkor sebe sama.

Kořeny sahají hluboko do minulosti. Od malička jsme konfrontovány jako ženy se vzory a vzorci chování. Jak bychom měly vypadat, jak bychom se měly chovat. Co se pro ženu hodí nebo nehodí. Mimochodem i muži to tak mají, jen jsou formováni jiným způsobem. Jedno ze cvičení, které se svými klientkami praktikujeme je, sepsat si, která rčení našich maminek nás nejvíce zraňovala, nebo štvala. A přepracovat je.

Uvedu příklad, můžete si toto cvičení vyzkoušet i doma…

Takhle se slušně vychovaná holčička nechová. To je jedna z mnou nejvíc nenáviděných. Tak jsem si ji v rámci terapie upravila 😀  Takhle by se slušná holka chovat neměla, ale já můžu, protože nejsem slušně vychovaná holčička, ale pěkně divoká a nespoutaná potvora. A tak je to správně.

Je jen a jen na vás, jaká chcete být. Vyzkoušejte si toto cvičení, je osvobozující. A když mi v hlavě secvakne vzorec: „…ty brďo, chováš se tak, jak se slušné holky nemají chovat…“, nahradím si program tím novým. A přepisuju. A to se týká maličkostí, kdy tento program spouští. Například, když chci udělat něco, co se v dané chvíli nehodí. Například odejít, protože mě to tam nebaví. Programy jedou i v takovýchto maličkostech. Ovlivňují nás doslova každý den.

Každá z nás je krásný a dokonalý originál. Každá má v sobě jiné potřeby, které se odvíjejí od míry mužské energie. Ale i ta nejvíc samostatná žena v károvaných kalhotách je pořád žena. A to je potřeba si uvědomit. Jsme rozmarné a proměnlivé. Temné a hrozivé, něžné a milující. Všechno jsme to my, naše životy probíhají v cyklech. A všechno je v pořádku, přesně tak, jak má být.

V době uvědomování si těchto věcí jsem definitivně jsem skoncovala se svou minulostí a uzavřela v sobě otazníky, které se k ní vázaly. Přestala jsem se jimi zabývat. Pochopila a smířila jsem se s tím, že jsem taková jaká jsem TADY A TEĎ. A přestala jsem žít v budoucnosti. Zahodila jsem všechny až budu, až se, až až až. A udělala jsem 6 kroků. Nebo spíš jsem se to celé začala učit a začala jsem to formulovat, nejdřív sama pro sebe.

Těchto 6 kroků je takovou úplně mateřskou školkou k uvědomění si sama sebe. Shrnula jsem je v taháku ke stažení. Zdarma jako dárek. Budu ráda, když se dostane mezi co největší množství žen, je zde volně ke sdílení.

A pustila se do hlubšího studia ženské duše a vědomí. Pokračování ZDE.

 

Stáhněte si online můj taháček a těším se na vaše reakce, pište mi zprávy, mejly chatujte na facebooku. Připojte se ke skupině Krásky za pecí 42+, pozvěte své kamarádky. Bude mi potěšením. Martina


Zajímá Vás více o autorce? Martina Novotná je autorkou projektu Krásky za pecí 42+, lifekoučka, mentorka a především žena, která má co říci. Pokud si chcete zkrátit čas při čekání na pokračování příběhu, kontaktujte Martinu na její FB fanpage.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *