Cesta za tajemstvím ženské duše. Díl druhý

admin

Od toho dne nebylo nic stejné. Uvědomila jsem si dvě věci. Že čím víc spěchám, tím víc nestíhám. A že se ničím pro druhé. A za tím vším je snaha všem vyhovět a být všemi oblíbená. A PROČ? Ptala jsem se sama sebe. Vždyť on to vlastně po mě ani nikdo nechtěl 😀 Snažila jsem se plnit jejich přání ještě než je vyslovili, nebo si pomysleli. Na úkor sebe sama.

Kořeny sahají hluboko do minulosti. Od malička jsme konfrontovány jako ženy se vzory a vzorci chování. Jak bychom měly vypadat, jak bychom se měly chovat. Co se pro ženu hodí nebo nehodí. Mimochodem i muži to tak mají, jen jsou formováni jiným způsobem. Jedno ze cvičení, které se svými klientkami praktikujeme je, sepsat si, která rčení našich maminek nás nejvíce zraňovala, nebo štvala. A přepracovat je.

Uvedu příklad, můžete si toto cvičení vyzkoušet i doma…

Takhle se slušně vychovaná holčička nechová. To je jedna z mnou nejvíc nenáviděných. Tak jsem si ji v rámci terapie upravila 😀  Takhle by se slušná holka chovat neměla, ale já můžu, protože nejsem slušně vychovaná holčička, ale pěkně divoká a nespoutaná potvora. A tak je to správně.

Je jen a jen na vás, jaká chcete být. Vyzkoušejte si toto cvičení, je osvobozující. A když mi v hlavě secvakne vzorec: „…ty brďo, chováš se tak, jak se slušné holky nemají chovat…“, nahradím si program tím novým. A přepisuju. A to se týká maličkostí, kdy tento program spouští. Například, když chci udělat něco, co se v dané chvíli nehodí. Například odejít, protože mě to tam nebaví. Programy jedou i v takovýchto maličkostech. Ovlivňují nás doslova každý den.

Každá z nás je krásný a dokonalý originál. Každá má v sobě jiné potřeby, které se odvíjejí od míry mužské energie. Ale i ta nejvíc samostatná žena v károvaných kalhotách je pořád žena. A to je potřeba si uvědomit. Jsme rozmarné a proměnlivé. Temné a hrozivé, něžné a milující. Všechno jsme to my, naše životy probíhají v cyklech. A všechno je v pořádku, přesně tak, jak má být.

V době uvědomování si těchto věcí jsem definitivně jsem skoncovala se svou minulostí a uzavřela v sobě otazníky, které se k ní vázaly. Přestala jsem se jimi zabývat. Pochopila a smířila jsem se s tím, že jsem taková jaká jsem TADY A TEĎ. A přestala jsem žít v budoucnosti. Zahodila jsem všechny až budu, až se, až až až. A udělala jsem 6 kroků. Nebo spíš jsem se to celé začala učit a začala jsem to formulovat, nejdřív sama pro sebe.

Těchto 6 kroků je takovou úplně mateřskou školkou k uvědomění si sama sebe. Shrnula jsem je v taháku ke stažení. Zdarma jako dárek. Budu ráda, když se dostane mezi co největší množství žen, je zde volně ke sdílení.

A pustila se do hlubšího studia ženské duše a vědomí. Pokračování ZDE.

 

Stáhněte si online můj taháček a těším se na vaše reakce, pište mi zprávy, mejly chatujte na facebooku. Připojte se ke skupině Krásky za pecí 42+, pozvěte své kamarádky. Bude mi potěšením. Martina


Zajímá Vás více o autorce? Martina Novotná je autorkou projektu Krásky za pecí 42+, lifekoučka, mentorka a především žena, která má co říci. Pokud si chcete zkrátit čas při čekání na pokračování příběhu, kontaktujte Martinu na její FB fanpage.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply