Nové knihy, které vyšly v březnu 2014

Hedy

Nové knihy, které vyšly v březnu 2014

Kdy naposledy jste si koupili nějakou dobrou, čtivou knihu, kterou jste přečetli jedním dechem? Nechte se inspirovat a vyberte si třeba některou z knih, které jsou ještě teplé a na trhu jsou jen pár týdnů.

Suzanne Rindell – Ta druhá zapisovatelka

Románová černá komedie. Příběh se odehrává v New Yorku ve dvacátých letech. Mění se postavení žen ve společnosti a to nabízí mnoho nových dobrodružství a výzev. Rose je policejní zapisovatelkou na stanici v New Yorku. Musí v práci vyslechnout i ty nejdrastičtější činy a přesto je mimo práci braná jako křehká dáma. Její život se začne postupně měnit ve chvíli, kdy na jejich oddělení nastoupí nová zapisovatelka Odalie. Stanou se z nich přítelkyně, a budou si spolu užívat života a sázek.

Jamie McGuire – Učiněná katastrofa

Román o muži, jehož život je plný krásných žen, risku a násilí. Travis se řídí mottem: Milovat je těžké, bojovat ještě těžší a o sobě si myslí, že ho nic nemůže zlomit, až jednou narazí na Abby, která ho doslova srazí na kolena. Tato skutečnost pro něj bude nemalým překvapením.

Lewis Nordan – Obdivné hvízdnutí

Román zasazený do padesátých let dvacátého století ve státě Mississippi. Černošský chlapec zahvízdá v hospodě na bílou vdanou ženu a následně je brutálně ubit k smrti. Na základě této události se rozhodne mladá učitelka Alice, seznámit žáky s jižanskou duší, dějinami jejich země a během několika výletů po jejich krajině to vše vysvětluje.

Sandra Brown – Smrtelné nebezpečí

Triller, ve kterém se hlavní hrdinka dozvídá, že je lepší nevěřit nikomu. Čtyřletá dcera vdovy Honor objeví u nich na zahradě ležet muže. Jedná se o Lee Coburna, který je obviněn ze zabití sedmi lidí. Je ozbrojený, nebezpečný a nevypočitatelný. Tvrdí Honor, že její zemřelý muž má doma schovaného něco co je pro ni a její dceru velice nebezpečné. Nakonec se dá s Leem na útěk a postupně rozuzlují složitou zločineckou síť.

Kateřina Petrusová – Zakázaná přitažlivost

Romantický příběh senátorovy dcery Emily, která už má dost života pod drobnohledem bodyguardů a novinářů. Uteče tedy z New Yorku, ale po nějaké době ji najdou a musí se rozhodnout mezi návratem anebo životem po boku nepřístupného a tvrdého bodyguarda Henryho. Jejich pracovní vztah začnou prolínat city, a jejich začínající láska bude muset překonat spousty překážek, ať už jde o veliký věkový či společenský rozdíl anebo o Henryho zločineckou minulost.

Markéta Harasimová – Sametová kůže

Hlavní hrdinkou detektivního románu je Sára, bytová designérka v rozvodovém řízení. Její muž Kamil, v jejich vztahu užíval násilí, až byla Sára nucena utéct i s jejich synem Oliverem. Než rozvod nabije právní moci, je Kamil zabit. A Sára, díky tomu že nemá alibi, se stává hlavní podezřelou. S hlavním vyšetřovatelem Alexem mají k sobě blízko. Situaci ještě zkomplikuje únos malého Olivera, po kterém neznámý únosce vydírá Sáru. Policie ale stále neví kdo je vrahem a únoscem.

Anne Gesthuysen – Jsme přece sestry

Krásný romantický příběh o třech sestrách, jejich životech a jejich láskách. V knize se prolíná minulost se současností. Dámy Katty, Paula a Gertruda ve stáří vzpomínají na své životy.

Eric Lomax – Koleje osudu

Romantický příběh odehrávající se za druhé světové války. Mladík se Skotska narukuje do armády a je ihned převelen na Dálný východ. Po pádu Singapuru se ocitne v zajetí Japonců. Pracuje na ,,Železnici smrti“, která vedla z Barmy do Thajska. Zajatci v jeho věcech naleznou radiopřijímač, a tak je vystaven krutému fyzickému a psychickému týrání. Vrátí se domů, ale i po návratu má traumatické stavy. Jednoho dne zjistí, že jeho japonský vyšetřovatel dosud žije, rozhodne se mu odpustit.

Cat Winters –Ve stínu černých ptáků

Historický román z roku 1918, odehrávající se v San Diegu. Tou dobou tam řádí smrtící chřipka a zároveň i první světová válka. Mary je realistka a nevěří na seance a fotografy duchů. Její blízcí ale v době velkého počtu úmrtí, hledají u těchto individuí pomoc. Na válečné frontě ve Francii je zabit její přítel Stephen. Mary jeho smrt těžce snáší a tak se v bouři klidně vystaví bleskům. Jeden s nich do ní doopravdy uhodí a na chvilku se jí zastaví srdce. Po procitnutí zjistí, že má zvláštní schopnosti. Dokonce jí v noci začne navštěvovat Spehenův duch. Svěří se jí s tím, že nemůže odejít na druhý břeh, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Jak je to tedy s duchy? Existují anebo ne?

Erik Axl Sund – Vraní dívka

Jedná se o první díl psychothrilleru, který oslovil spousty čtenářů. Psychoterapeutka Sofia léčí dva své pacienty, malého chlapce, vojáka ze Sierry Leone a starší ženu s hroznými traumaty z minulosti. Co všechno za trápení dokáže člověk unést?

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply