Příběhy

Helena Růžičková

Helena Růžičková

Autor obrázku: popturf.com

Helena se narodila v roce 1936. Patří mezi jednu z nejlepších a nejznámějších hereček v ČR. Nejprve pracovala na mladoboleslavském divadle jako choreografka a v divadle v Příbrami jako jevištní technička. Jedna z jejich prvních rolí byla role Hejtmanky ve hře Revizor.

Do diváckého podvědomí se samozřejmě dostala především díky hlavním rolím v úspěšných českých komediích jako je o Homolkových, Ecce homo Homolka, Hogo Fogo Homolka a Homolka a Tobolka. Dále také ve filmech jako je Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika.

Z dalších filmů můžeme jmenovat třeba Trhala fialky dynamitem, Fontána pre Zuzanu 2, Příště budeme chytřejší, staroušku“ atd.

Samozřejmě ji neminuly ani role ve známých českých pohádkách jako je Honza málem králem, Tři oříšky pro Popelku nebo O princezně a létajícím ševci.

Svou poslední roli si zahrála ve filmu Zdeňka Troška Kameňák 2. Na začátku roku 2004 podlehla bohužel dlouhé těžké nemoci, rakovině, i když s ní zápasila skutečně bravurně.

Byla to opravdu vynikající a podivuhodná herečka s velkým talentem, na nichž budeme každý vzpomínat s láskou a porozuměním a budeme sledovat její neokoukatelné herecké výkony ve výše uvedených filmech.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *