Tradice adventu

Hedy

Tradice adventu

Začal advent a s ním i ta pravá atmosféra, kterou doplníme výzdobou, pečením cukroví, ale také hojnými nákupy dárků, kdy doháníme a dokupujeme to, co jsme ještě nestihli, chodíme na krásné Vánoční trhy… Jaké jsou tradice adventu? V první řadě rozsvítíme první adventní neděli světýlka, ozdobíme své domácnosti, ale i zahrady a dáme tak najevo, že jsme připraveni na Vánoce a také vánočně naladěni.

a-mblomma / Pixabay

Zapálíme první adventní svíčku na věnci a rozjíždíme čas Vánoční. Každou další neděli se pak zapálí další svíčka na adventním věnci. Samozřejmě obchodníci již s připomenutím Vánoc přišli mnohem dříve, ale doma bychom si vánoční náladu měli začít užívat až právě při první adventní neděli. Tím, že je už v této době dlouho tma, tak si svícením vánočních žároviček můžeme užít dokonale dlouhé skvělé nálady.

4. prosince je svátek svaté Barbory. Svobodné ženy si v tento den utrhnou větvičky z kvetoucího stromu a ty si dají do vázy. Pokud jim do Vánoc rozkvete, tak se do roka vdají. Tato tradice je stará již velmi dlouho, dnes už se až tolik nedrží, ale i tak se najdou slečny, které si větvičky trhají.

Den před svátkem Mikuláše, chodí čert, Mikuláš a anděl. Zlé děti si bere do pekla a ty hodné odměňuje sladkostmi. Mikuláš je tradici, ze které mají děti smíšené pocity. Pokud jsou zastrašováni čertem, tak se na svátek netěší, pokud jsou však odměněni Mikulášem, pak jde o svátek oblíbený. Velmi záleží na tom, jak moc děti zasvětíte do tohoto svátku a jak moc vám bude záležet na tom, aby jim čert pohrozil.

Svátek svaté Lucie patří ženám. Jde o to, že by se měly nechat hýčkat a odpočinout si. O tomto svátku mnoho lidí neví, ale už jen kvůli nám ženám by se do podvědomí rozhodně měl dostat. Tento den by totiž muž měl své ženě dát maximum. Ženy by navíc neměly na svatou Lucii prát, vařit, žehlit, uklízet a dělat jiné domácí povinnosti. Naopak by si měly dopřát masáž, kosmetiku, či jiné příjemné procedury. Pokud žena poruší zvyk a bude pracovat, tak jí Lucka klepne vařečkou přes prsty.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply