5 změn, které vás donutí udělat léto!

admin

Jak nás dokáže ovlivnit letní počasí? Co jsme nuceni změnit během vyčerpávajícího vedra? Přečtěte si o 5 základních faktech, kterými by se měl řídit každý!

Na léto se mnoho lidí těší celou zimu. A když už se nejteplejší roční období konečně objeví a udeří v plné síle, velmi rychle na své zimní přání zapomenou. Upocení a vyprahlí vzývají počasí, ať se co nejdříve trochu ochladí. Dodržíte-li pár jednoduchých letních zásad, užijete si léto mnohem více. Sepsali jsme pro vás ty nejdůležitější!

1) Dodržujte přísný pitný režim!

pitný režim

Radu si vezměte k srdci a pamatujte, že bez vody ani na krok! Vypít byste měli minimálně 2,5 litru tekutin. Snažte se vyhýbat velkému množství kofeinových nápojů, v úmorných vedrech tělo vnímá dehydrataci víc než kdy jindy. Snažte se vyvarovat přímému slunci a vždy mějte při sobě nejlépe termo bandasku s vodou.

2) Upravte si jídelníček!

ovoce

Během horka nemá většina lidí ani pomyšlení na českou těžkou klasiku. Takové knedlo, vepřo, zelo si dopřejí opravdu jen otrlí jedlíci. V létě konzumujte jídlo častěji, ale v menších porcích. Volte lehce stravitelná jídla, jako jsou zeleninové a ovocné saláty, nebo grilovaná masa. Tučná jídla představují pro tělo velkou zátěž a v noci by vám mohlo být hodně těžko. Trápit se nespavostí určitě nechcete.

3) Pečujte o sebe!

Sluníčko se sice zaslouží o lichotivě čokoládovou barvu kůže, ale nebývá to zadarmo. Vaše pleť, tělo i vlasy se zoufale hlásí o pořádnou dávku hydratace. Nepodceňujte situaci a zavítejte do drogerií pro speciální hydratační kosmetiku. Nechcete si určitě doslova přidělat vrásky a na hlavě nosit uschlé hnízdo jen kvůli tomu, že jste péči o sebe zanedbali!

4) Zkontrolujte postel!    

Víte, na čem přesně spíte? Lůžkoviny z umělých vláken schovejte do skříně! V létě sáhněte po přírodních materiálech jako je len či hedvábí . Potíte-li se hodně, doporučujeme pořídit si i chránič matrace. Ochrání a prodlouží životnost vaší matrace. Spěte ideálně nazí a před ulehnutím doporučujeme studenou (maximálně) vlažnou sprchu.

 5) Přizpůsobte pohyb!

plavání

Dávejte si velký pozor na tělesnou zátěž! Obvyklé pohybové aktivity se snažte minimalizovat a běžte si nejlépe zaplavat nebo zacvičit ve vodě. Jestli se bez svého oblíbeného sportu neobejdete, vyhýbejte se přímému slunci a tekutiny doplňujte mnohem častěji než obvykle.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply