Crocs

Hedy

Crocs

Autor obrázku: Elin B

V současnosti neexistuje na světě bota, která by byla slavnější než ta značky Crocs. Lze ji vidět po celém světě a je snadno rozpoznatelná. Díky speciálním vlastnostem, které má jako žádná jiná, je její použití často všeobecné a s oblibou se nosí na pracovištích, které vyžadují dlouhé stání na nohou, jako jsou servírky, číšnici, zdravotní personál v nemocnici anebo obsluha v rychlém občerstvení.

Jak vše vzniklo?

Chtěla tomu tak trochu náhoda, ale zejména pak podnikavost tří kamarádů, kteří si libovali v cestování. Na své cestě z Mexika do Miami přemýšleli, jak by měla vypadat ideální bota pro pohodlné nošení na dlouhé túry. Sepsali si základní vlastnosti – nepromokavost, prodyšnost, neklouzavá a zamezující zápach. Bota by měla být také pohodlná a jednoduchá.

Založení značky

Nezůstali jen u papíru a svůj nápad se rozhodli realizovat. Díky tomu pak v roce 2002 vznikla značka Crocs, která dobyla české trhy o čtyři roky později. A stejně jako všude jinde ve světě, i u nás se boty dočkaly masové oblibě.

Zdravotní obuv

Boty jsou lehké, neklouzavé, pohodlné, měkké, ale také módní a plně funkční. Průzkumy dokázaly, že odpružení a masážní vzorek uvnitř boty snižuje únavu nohou o rovných šedesát dva procent. Chodidla jsou tak výrazně prokrvována a nedochází k jejich otékání a rychlé únavě. Proto jsou doporučovány jako zdravotní obuv při řadě nemocí a potíží, jako artróza, cukrovka, problémy s pohybovým ústrojím a páteří, jako roztroušená skleróza, či různá zranění. Boty se doporučují i těhotným ženám.

Z čeho jsou?

Autor obrázku: jespahjoy

Často je kladena otázka, z čeho že jsou tyto nadčasové boty vyrobeny. Nejde o žádnou gumu ani plast, jak se mnozí domnívají, ale o speciální patentovaný materiál, vyroben z vytlačené pryskyřice. Tento materiál odolává plísním, zamezuje tvorbu bakterií a eliminuje zápach. Nebarví a je lehce omyvatelný. K údržbě postačí mýdlová voda či lze prát boty i v pračce.

Ozdůbky na botech

Někdy se Crocs boty nazývají Jibbitz. A nejde jen tak o náhodu. Přišla na ní Sheri Schmelzer, která začala boty zdobit kamínky, korálky a jinými motivy. Její podnikavý manžel nápad prodal firmě Crocs a od té doby jsou pro náročnější klientelu boty Crocs zdobeny nejrůznějšími motivy, i kreslenými postavičkami. Na trhu jsou jinak k dostání snad ve všech barvách duhy a tak si vyberou i ti nejnáročnější zákazníci.

Boty s krokodýlem jsou zkrátka hotový fenomén.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply