Jablko nebo hruška aneb Typy ženské postavy

Hedy

Jablko nebo hruška aneb Typy ženské postavy

Každý z nás dostal do vínku jiné proporce, a i když se budeme denně trápit v posilovně a hlady, nemusí to přinést pražádné výsledky. Důležitější je smířit se s tím, co nám bylo od přírody naděleno, důmyslně skrývat nedostatky a naopak poukázat na partie, kterými se můžeme chlubit.

Základní typy postavy

Jablko

Pro ženy s postavou jablka je charakteristické větší bříško. Je větší než boky, typická je „pneumatika“ v oblasti pasu, časté jsou i tukové polštářky na zádech a v podpaží, a velká prsa. Celkově žena působí jako kulička. Jejími přednostmi jsou však úzké boky a štíhlé nohy.

Pro ženy „jablka“ je víc než pohyb důležitá úprava stravy. Dbát by se mělo hlavně na pravidelné rozložení jídel během dne, přípravu jednotlivých pokrmů, nahrazení bílé mouky celozrnnou a vyvarování se sladkých a smažených jídel. Vhodné je také odstranění mléčných výrobků z jídelníčku.

Naštěstí je v dnešní době široká nabídka rostlinných mlék a výrobků z nich, a není vůbec těžké si je připravit i doma. Zaměřte se na ovoce, zeleninu, bílé maso a ryby. Z pohybu lze doporučit jak kardio cvičení, tak posilování břišních svalů. To bude mít trošku jiný účel než přímo estetický.

U lidí s větším množstvím tuku uloženého v břišní oblasti dochází ke změně polohy jednotlivých vnitřních orgánů v dutině břišní, čímž mohou vzniknout závažná onemocnění. Posilováním lze orgány vrátit zpátky do jejich přirozené polohy. Ideálním kouskem pro Váš šatník jsou tuniky, které důmyslně schovají bříško, nebo splývavé šaty střižené pod prsy. Vhodné jsou i pouzdrové sukně nebo kalhoty s vyšším pasem. Ze své skříně naopak vyhoďte přiléhavé halenky nebo bokové kalhoty.

Hruška

Žena hruška má drobnější horní polovinu těla – ramena i hrudník, naopak dolní partie (stehna, boky, zadeček) jsou dominantou celé postavy. Častým problémem v souvislosti s ukládáním tuku do těchto míst, je výskyt celulitidy.

Ideálním pohybem pro ženy s postavou hrušky, je kardio trénink pro shození přebytečných kil, dále pak však také posilování horní poloviny těla – rukou, ramen a zad, čímž dojde k optickému zeštíhlení pasu a vyrovnání nesouměrnosti horní a dolní poloviny těla.

Ze své stravy vylučte nebo výrazně omezte bílé pečivo, těstoviny, rýži, brambory, banány, med, jednoduché cukry a červené maso. Zaměřte se na zelí, květák, mrkev, papriky, houby a sezam.

V oblékání zdůrazněte dekolt a pas, odvedete tak pozornost od širší dolní poloviny těla. Není třeba se bát výstřihů, výrazných náhrdelníků nebo potisků na halenkách. Slušet Vám budou i upnuté topy, šaty střižené pod prsy a rovné kalhoty. Naopak se vyvarujte upnutým kalhotám, sukním a volným vrškům.

Přesýpací hodiny

V rámci tradiční ženské krásy je ukazatelem ideální souměrné postavy. Vyznačuje se úzkým pasem, spolu s kterým se dokonale vyjímá širší hrudník i boky. Výhodou u této postavy je to, že se nejsnáze ztratí případné kilo navíc – rozloží se rovnoměrně po celém těle.

O nejžádanější typ postavy je však nutné pečovat a zpevňovat ji. Pro začátek cvičení a zahřátí zvolte kardio trénink, na který naváže posilování horní i dolní poloviny těla – hrudníku, rukou, zad, nohou a zadečku.

Ve stravě zásadně omezte (nebo přímo vyřaďte) rafinovaný cukr, bílé pečivo, mléčné produkty, brambory, těstoviny, rýži a tučné maso. Naopak do jídelníčku zařaďte hodně ovoce, zeleniny, kuřecí maso, ryby a semínka.

Při oblékání zdůrazňujte svůj pas, nemaskujte ho! A pokud Vás trápí nějaké to kilo navíc, volte kalhoty s vyšším pasem a rovnými nebo rozšířenými nohavicemi, a ženské šaty v klasickém střihu. Vyvarujte se přehnaně upnutým vrškům, Vaše oblečení by však nemělo být ani příliš volné a pytlovité. Dobrou službu Vám neprokáží ani bokové kalhoty.

Obdélník

Typ postavy obdélník se často nazývá také chlapeckou postavou. Typickými znaky je drobnější postava bez pasu se stejnou šířkou jak ramen, tak boků. Ženy s postavou obdélníku většinou nevynikají ani výrazným poprsím či pozadím.

Pro vytvarování těla musíte zapracovat jak na horní, tak na dolní části těla. Vhodné jsou dřepy a výpady, které vytvarují kulatý a pevný zadeček a dámské kliky nebo rozpažování s lehkými činkami pro posílení rukou. Z kardia cviků je vhodné bruslení, běh nebo skákání přes švihadlo.

U chlapecké postavy bude trvat déle, než se výsledky cvičení projeví, ale vytrvejte. Obdélníkové ženy mají většinou také zrychlený metabolismus, takže mohou snadno hubnout a vracet je po přibrání neustále na původní nižší váhu. Důležitá je proto pravidelná a vydatná (což neznamená nezdravá) strava.

Nejvhodnějšími potravinami jsou celozrnné těstoviny, celozrnné pečivo, brambory, mrkev, kukuřice, hrášek, lilek a mango. Vaším úkolem při oblékání je hlavně vytvořit ženské křivky a zdůraznit neexistující pas. Toho docílíte nošením pouzdrových sukní a šatů s upnutým vrškem a nabíranou sukní. Nebojte se volánků, kanýrů, třásní, výšivek a bílé barvy.

Do svého šatníku zařaďte pásky, které budete používat i přes halenky, tuniky nebo šaty. Snažte se vyvarovat beztvarým kouskům bez pasu, které Vaši chlapeckou postavu ještě více zvýrazní.

Single content advertisement bottom
News Feed
Related posts
Your comment?
Leave a Reply