Jaro je tady, dejme se do formy – Chůze

Hedy

Jaro je tady, dejme se do formy – Chůze

Autor obrázku: Beverley Goodwin

Chůze je pro člověka nejpřirozenějším pohybem a proto je jednou z nevhodnějších možností jak své tělo posílit a zhubnout. Navíc při ní skvěle formujete zadeček, stehna a lýtka.

Podle lékařů, bychom měli denně ujít minimálně 2,5 kilometru. Chůzi muže člověk provozovat bez rozdílu věku a váhy a úplně na jakémkoliv místě.

Spalování:

Při chůzi po rovině 4km/hod spálíte cca 900 kilojoulů.

Obuv:

Vyberte si prodyšnou ale zároveň nepromokavou obuv s odpruženou podrážkou. Uchráníte tak své klouby před nárazy, když půjdete po tvrdém povrchu.

Oblečení:

Oblečení volte podle Vašich zvyklostí. Spodní vrstvu je vhodné mít z bavlny a nebo z materiálů odvádějících pot z těla. Doporučuje se, mít na sobě více vrstev. Navrchu je nejlepší nepromokavá a větru odolnou bunda.

Jídlo a pití:

V případě delších procházek nezapomínejte na pravidelné doplňování energie např. v podobě müsli tyčinek, kousku hořké čokolády, atd,… Vhodné tekutiny jsou minerální voda, čaje, energetické nápoje,…

Pokud nejste zvyklé chodit, doporučuji začít třeba tím, že vystoupíte, při cestě domů, o zastávku dříve. Můžete také nechat auto zaparkované na vzdálenějším parkovišti a na nákup dojít pěšky. Pořízení čtyřnohého miláčka je asi nejúčinnější metodou jak se donutit i v ošklivém počasí vyrazit ven. A to několikrát denně.

Pokud jste si již zvykly na chůzi, začněte postupně zvyšovat počet ušlých kilometrů. Budete tak pracovat na své fyzičce a zlepšení kondice. Rovinku nahraďte kopečkem, pomalou chůzi rychlejší. A pokud jste už hodně odvážné vyrazte na výlet do hor.

Autor obrázku: Nujotajiem.lv Palki.lv

Pomůcky při chůzi:

Je pro Vás samotná chůze málo? Investujte nákupem do nordwalkingových holí. Při chůzi s nimi pak zapojujete celé tělo, protože se o ně částečně opíráte a tím odlehčujete kolenům a kyčlím. Nordwalkingové hole se dají pořídit již od 300,-Kč

Nejdůležitější je výdrž:

Zvolte si pro procházku zajímavé cíle. (Hrady, zámky, muzea, jiné památky,….). Mějte na mysli, že i takováto delší procházka několikrát za týden Vám vynahradí hodiny strávené v posilovně. Při procházkách budete navíc v přírodě a to může Vašemu zdraví jedině prospět.

Pohodlné oblečení na sebe, vhodné boty a hurá ven do přírody….

Napsala EPF

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply