Dámské kabátky, vesty, bundičky, co se budou nosit letošní zimu

Hedy

Dámské kabátky, vesty, bundičky, co se budou nosit letošní zimu

Dámy zima se blíží mílovými kroky a na nás teď padá otázka, jaký módní doplněk si na zimu pořídit? Je spoustu krásných oblečení, ale nejdůležitější je, aby se líbilo vám a abyste se v něm cítila krásně a pohodlně. Nemá cenu kupovat, sic něco super módního, ale za cenu toho, že se v tom nebudete cítit a pak to stejně skončí tak, že to zahodíte někde na dno skříně. Proto nehledět jen na to, o jakou značku jde nebo jak to teď letí, ale především, abyste vy byla v příjemném.

Ponča

Autor obrázku: Rocco Lucia

Pončo je něco jako svetr, ale bez rukávů. No, spíše taková deka, kterou přes sebe hodíte. Každopádně jsou jen dvě možnosti. Buď si je zamilujete, nebo to budete nesnášet. Na jednu stranu je to něco zajímavého, nového a teplého, ale na druhou stranu, když to přeženu, tak si dovolím říci, že některé ženy namítají, že jsou jako nějací potrhaní bezdomovci.

Záleží na vás, jak vám to přiroste k srdci. Každopádně ostudu neuděláte, protože je to nyní vysoce módní. A jak už jsem zmínila taky velmi dobrá izolace tepla. Je hrozně pestrá škála barev a žádnou nic nepokazíte, ale zejména letí barva béžová nebo do hněda a šeda (která je taková nenápadná, ale zase se hodí ke všemu).

Vesty

Vesty jsou v kurzu téměř pořád, což je dobře, protože mnoho z nás je někde doma má. Vesta sice člověka moc nezahřeje a právě proto je nejlepší na konec podzimu, nebo začátek zimy, kdy ještě není napadlý sníh. Teďka se opět nosí vesta, která má kapuci s kožíškem. (Sice některé z vás protestují, protože říkají, že jde o týrání zvířat, ale můžete být klidné, protože v hlavních případech jde o umělé chlupy, což je pro nás také výhodou, protože tolik nespouštějí chlupy, takže nejde vidět, kde všude jsme si sedly.)

A jaké barvy jsou nyní aktuální? Jde o syté barvy podzimu, ať už je to od žluté, oranžové po červenou. Výhoda vesty je, že může být jak sportovní tak elegantní.

Bundy

Bundičky jsou pro dámy, které spíše preferují sportovní styl, ale samozřejmě lze najít bundy, které mohou být i elegantní. Tak jako u vest i u bund je moderní mít kapuci s chlupatým kožíškem. Bundy, co právě letí, jsou hrubé, vypadají jako vystlané (tak jestli má doma někdo prošívanou deku nebo peřinu z peří, tak ví, že tvoří takové jednotlivé nadýchané čtverce), které jsou podobně dělány na bundy, tyto bundy se nosí takové polodlouhé – sahají až po kolena a pro dobrý estetický vzhled se doplňují páskem.

Další typem bund, které už jsou především sportovní, jsou takzvané pytle. Protože jsou to bundy také hrubé, nadýchané, ale už netvoří ty čtverce, naopak je to jeden celek, který je v pasu stáhnutý gumou. Také tyto bundičky mají kapuci s kožíškem a co je na nich lepší, že ženě krásně prodlouží nohy (protože je opticky vidíme od začátku kyčlí, kdežto polodlouhé bundy nám půlku délky nohou zakryjí, tak se zkreslují a vypadají kratší).

Barvy bund si v poslední době všichni kupují neutrálně černé, čímž nic nezkazí, protože se ke všemu hodí a v módě bude vždycky, ale dalšími barvami, které teď jdou, jsou třeba hnědá a všechny její odstíny, nebo lehce našedlá, tmavě zelená a podobně. (takové spíše temnější barvy podzimu)

Kabáty

Autor obrázku: Jessica Spengler

Různé kabátky jsou oblíbené u dam, které mají rády eleganci nebo ji vyžaduje jejich povolání. Kabátky bývají teplé, prošívané a proto i oblíbené. U kabátu se kapuce moc často neobjevuje, ale pokud je, tak by buď měla být výrazně velká anebo klasická s kožíškem.

Když kabátek, tak jeho délka by měla určitě sahat aspoň těsně nad kolena. A vždy s páskem. (někdy může být páskem s nějakou ozdobnou sponou, ale pozor na to, aby ta spona nebyla až moc kýčovitá) U kabátů máme tu výhodu, že pokud se nám bude zdát příliš strohý, takový nenápadný, tak jej můžete kdykoliv a jakkoliv doplnit šálou, nebo broží, (dokonce by mnoho žen s kabátkem, ale bez šály ani nešly) ale samozřejmě to není podmínkou.

Barvy kabátku, které právě letí, jsou buď to také připomínající hnědý podzimek, ale zejména béžová barva, která to úplně odlehčí anebo sněhově bílá, která působí tak jemně a čistě. Ale pokud jste extravagantní nebo máte ráda náhlou změnu, tak se vůbec nebojte koupit ostře červený kabátek nebo fialový.

Každopádně, jak už jsme zmínili na prvním místě je, abyste se cítili dobře a pohodlně. A dámy, všechny máme jiný vkus. (jak se říká: „sto lidí, sto chutí“) A nemusí být pravidlem, že váš vkus je v souladu s tím, co právě letí. Třeba se některá v tom úplně pozná, ale druhé se to může zdát naprosto nenositelné.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply