Escada – poznejte kvalitní značku

Hedy

Escada – poznejte kvalitní značku

Escada je spojení smyslnosti a vášně. Jde o splynutí manažerských schopností úspěšného muže a krásné ženy, švédské světové topmodelky. Spojení cíleného marketingu a citu pro design tak dalo za vznik jedné z nejluxusnějších značek světa. Stalo se tak v roce 1976.

Švadlena na královském dvoře

Margaret Ley, Švédka, která vlastní kariéru odstartovala jako švadlena na švédském královském dvoře, překypovala nápady, stylem a talentem. Brzy se tak její modely dostaly i díky médiím do popředí v módním světě a i samotná Margaret, jako vyhledávaná topmodelka.

Německý manažer a schopný podnikatel

Značku založila až společně se svým manželem, Němcem Wolfgangem Leyem, který měl naprosto fenomenální schopnosti, co se marketingové a manažerské práce týče. Díky tomu dnes značka Escada provozuje po celém světě přes pět set prodejen s ročním obratem téměř sedm set miliónů eur.

Escada – kůň, který vyhrál

Název značky Escada dali manželé a vlastníci firmy po koni, na kterého si během svých líbánků vsadili a jež také vyhrál.

Ženskost, smyslnost a elegance

Escada produkuje módu okouzlující, překypující ženskostí, výraznými kombinacemi barev a, náročnými výšivkami, zvýrazněním ženských křivek, a nabitou elegancí. To je důvod, proč se značka trefila do vkusu žen již v osmdesátých letech a reakcí na aktuální dění se neustále drží v popředí oblíbenosti.

Rozvoj značky a další kolekce

Postupem času Escada rozšířila svůj sortiment o kolekci pro děti, sportovce, i šperky, obuv, dokonce i cestovní zavazadla a samozřejmě i parfémy.

Přenechání vedení podniku jiným

V roce 2006 se manželský pár rozhodl vedení firmy přenechat tzv. novým nápadům a ředitelem značky se tak stává Frank Rheinboldt a funkci kreativního ředitele získává Damiano Biella. Oba dva se starají, aby tradice značky byla zachována, ale také si uvědomují potřebu oslovit nejen zralé zákaznice, ale naopak také mladé, nevybouřené lidi.

A na závěr jistá zajímavost – topmodelky jako Claudia Schiffer nebo Linda Evangelista předváděly v devadesátých letech na módních molech barevní kolekce značky Escada, které zaujaly hollywoodskou hvězdu a herečku Kim Basinger, která právě v šatech od Escady přebírá v roce 1998 Oscara.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply