Gianfranco Ferré

Hedy

Gianfranco Ferré

„Není člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.“ Je známý výrok, jehož pravdivost je v praxi dokazatelná, ale neplatí o módě. Možná člověk ne, ale módní návrhář, jehož modely uchvacují všechny ženy, se jistě najde – Gianfranco Ferré je módní návrhář, který je u všech žen oblíbený.

Ital mezi Italy

Tento Ital se narodil roku 1944 a ve svých 29 letech představil vůbec první vlastní ucelenou kolekci. Do té doby tvořil spíše návrhy staveb. Gianfranco je totiž vystudovaný architekt a do své práce návrháře pár pojmů z architektury občas zapojí.

Fantazie ženského těla

Tajemství jeho úspěchu tkví v jeho schopnosti zapojit fantazii a inovovat střih s pořádnou dávkou ženskosti. Ferré mimo Itálii hodně cestoval a inspiraci čerpal i na cestách. Nejvíce nápadů našel v Indii. Nazval tuto zeni jako „bohatou prostou“ a to se projevovalo v jeho modelech. Nejluxusnější a nejdražší látky bez zbytečných ozdob spojil v jemnou linii. Šaty obepínali ženskou postavu s lehkostí vánku. Ženské křivky jsou zachovány, vše působí čistě, ladně, až poeticky. V žádném případě nejde o módu levnou, vyzařující sexappeal na první pohled.

Lehké večerní toalety

Ferré se také proslavil svojí kolekcí večerních toalet z nejjemnějšího hedvábí a saténu. Opět jsou známy jemné linie, žádné nápadné ozdoby. Když se člověk na takové šaty dívá, obdivuje, jak jsou jednoduchá a přitom krásné. Nedokáže pochopit, že s něčím takovým již někdo nepřišel. Je až k nevíře, jak jsou dokonalé.

Léta u Diora

Kolekce sametových a brokátových kabátků s vysokými límci v úzkém střihu vypadají jednoduše a zeštíhlují postavu. Mimo vlastní tvorbu pro svoji značku působil Ferré také u Diora, kde přidal něco ze sebe a na oplátku získal další inspiraci k naprosto fenomenální tvorbě.

Skvělá práce sklízí údiv

Jeho modely jsou perfektní, na první oko často jednoduché, ale přitom velice vkusné. Někdy bávají doplněny složitými krajkami a výraznými doplňky, ale vždy mají náboj elegance, smyslnosti a neuvěřitelné lehkosti. Jsou zkrátka úžasné.

Pretty Woman

Ferré nabízí ve svých módních domech nejen dámské oděvy, ale také doplňky, kolekce pro pány a děti.  V roce 2006 si pro svoji reklamu „půjčil Pretty Woman“, tedy Julii Roberts, znamenající živou krásu, ženskou dokonalost a nespoutanost. Tak by měla žena 21. století vypadat.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply