Emanuel Ungaro

Hedy

Francouzská Paříž je sice hlavním městem módy, ale světové módní návrháře produkuje stále nejvíce Itálie. Jakoby různorodost celé země – na jihu téměř tropy a moře, na severu hory a sníh, rozvíjela fantazii a módní talent. Jedním z velkých italských návrhářů je i Emanuel Ungaro.

Malý krejčí v malé Itálii

Mladý Emanuel se vyučil krejčím a začal pracovat v klasickém krejčovském salonu. Byl však talentovaný, měl nápady a vkus a tak pro ně tato práce byla dost omezující. Do skutečného světa módy se dostal díky modelům, které navrhoval pro své sestry a ty je nosily do vyšší společnosti. To mu vyneslo jistý úspěch a Emanuel mohl pokročit dále – cestou do úžasné Paříže.

Práce u módních značek

Pracoval u významných módních značek, jako Courréges a Cristobal Balanciagy, kde se časem stal i hlavním designérem. Jenže i tak se se svojí kariérou nesmířil a v roce 1964 založil vlastní značku.

„Miluju Tě“

Jeho modely jsou živé, s nádechem lásky a elegance. Módní kritikové o něm tvrdí, že každé šaty dělá tak, jako by sám nositelku – ženu objímala a říkal „miluji tě“.

Žádný papír, vše v hlavě

Zvláštností tohoto umělce je, že návrhy nedělá na papír. Prostě je nosí v hlavě a pak tvoří pomocí špendlíků, látek a doplňků hotové šaty přímo na modelku. Charakterizovat se jeho tvorba dá podle experimentů s barvami, tvary a liniemi. Jeho styl se vyznačuje pestrou směsí puntíků, kostek, proužků a zejména pak květinovými vzory. Květinové látky tvoří velice rád a sám.

Světová produkce

Obrovskou produkci sám Ungaro zvládnout nemůže a tak roku 1996 uzavírá spolupráci se světovým magnátem Ferragamo a ta se stará jednak o výrobu a také distribuci výrobků značky Emanuel Ungano po celém světě.

Dánský návrhář

Další zlomový okamžik nastává v roce 2006, kdy samotný Ungaro přenechává práci hlavního návrháře značky Dánovi Peteru Dundasovi. Ten se do práce vrhá s náramnou vervou a hned v první ucelené kolekci předvedl směsici sexy střihů a křiklavých barev.

Známá Diva

Po celém světě je znám parfém s názvem Diva, který si oblíbily i slavné hvězdy, jako Sharon Stone, Catherine Deneuve anebo Gena Rowlands.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply