Pravdě o micelární vodě. Měla byste se jí vyhýbat obloukem?

Karel

„Micelární vodu raději nepoužívejte, zaručeně vám zničí obličej.“ Nebo také: „Pozor na micelární vodu, vaší pleti nemusí jen prospět, ale i uškodit!“. Podobné titulky jste téměř jistě četla a nyní netušíte, kam micelární vodu zařadit. Je prospěšná, nebo ne? Pohodlně se usaďte a udělejte si pár minut na čtení. Prozradíme vám vše, co byste o ní měla vědět. Objektivně a bez přetvářky.

Micelární voda není saponát!

Cílem mnoha novinářů je šokovat a nikoliv pravdivě informovat. V případě micelární vody byly hanlivé články založeny na tvrzení, že se přípravek příliš neliší od saponátů a dalších čisticích prostředků, ve kterých jsou obsaženy tenzidy.

Skutečnost je taková, že micelární voda shluky tenzidů obsahuje. Nazývají se micely a umožňují efektivní čištění pleti jako žádný jiný přípravek. Fakt, že jde o tenzidy, však rozhodně neznamená nic špatného.

Stačí si udělat krátký výlet do historie. Psal se rok 1991 a francouzská kosmetická firma představila revoluční přípravek na bázi biomimetických (=napodobujících přirozené tělní materiály) molekul – micel. Struktura micel má velmi blízko k fosfolipidům, stavebním prvkům buněčných membrán.

Micelární voda je hypoalergenní, neobsahuje alkohol ani parabeny, přesto si hravě poradí i s voděodolnou řasenkou. Jak je to možné? Nehledejte za tím zázrak, princip je naprosto logický (a jednoduše geniální):

Jakmile vodu nanesete na pokožku, micely k sobě okamžitě přitáhnou nečistoty a uzamknou se ve svém středu. Setřete je tamponkem a jediné, co vám zůstane na tváři, je voda a v případě některých speciálních micelárních vod také prospěšné látky. Proces čistění je velmi šetrný a nedochází při něm k poškození ochranné kožní bariéry.

Pařížanky byly nadšené

A stále jsou. Micelární voda je „must have“ každé ženy, která nechce podstupovat obvyklé čisticí martyrium. V minulosti se obyvatelky francouzské metropole potýkaly s velmi nepříjemným problémem. Tvrdá kohoutková voda jejich pleti neprospívala a marně hledaly způsob, jak ji nahradit. Příjemné čištění jim umožnila až micelárka.

Čištění pleti je otázkou osobních preferencí

Ne nadarmo se říká „síla zvyku“. Pokud si nedokážete představit jiný než běžný způsob odlíčení, těžko si zvyknete na micelární vodu, která se nesmývá. V opačném případě si ji okamžitě zamilujete. Rozhodně se nemusíte bát, že by vaší pleti uškodila. Na trhu je přes 20 let a patří k časem prověřeným kosmetickým produktům.

A kterou značku zvolit? Micelární vody nabízí snad každý výrobce kosmetiky a vybrat tu správnou není snadné. Řiďte se selským rozumem a sáhněte po té, jejíž složení odpovídá vašemu typu pleti. Jen napovíme, že nejšetrnější produkty (včetně micelární vody pro citlivou pokožku) najdete u BIODERMY.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply