Kónická kulma

Hedy

Kónická kulma

Pokud se i tobě líbí přirozené vlnky, ale bohužel ti příroda nadělila rovné vlasy, nezoufej. Existuje totiž speciální typ kulmy, který dokáže vykouzlit pěkné přirozené vlny. Kónická kulma se od normální kulmy liší jen tím, že má největší průměr u rukojeti a postupně se zužuje, zatímco normální kulma má všude stejný průměr. Právě proto vlnky vypadají přirozeně, jsou největší u kořínku a postupně se zmenšují. Dalším rozdílem je to, že kónická kulma nemá úchytku na vlasy, takže konečky musíš celou dobu držet. Ale i přesto je manipulace s kulmou velmi snadná.

Největší výhodou kónické kulmy je fakt, že vlnky nevypadají nepřirozeně jako u normální kulmy. Navíc tím, že nebudeš mít konečky vlasů přichycené, se vyvaruješ tomu, že by byly špatně natočené nebo přehnuté. S kónickou kulmou ale vlasy také natočíš mnohem rychleji a pohodlněji.

Jako velkou nevýhodu asi můžeš vidět právě to, že se konečky vlasů nepřichycují a musíš je celou dobu držet. Může tě bolet ruka, ale tréninkem se to zase brzy spraví.

Dávej pozor na to, aby ses nespálila. Prsty musíš více přiblížit ke kulmě. Ale většina výrobců ke kulmě přidává ochranné pomůcky, takže se určitě nemusíš bát.

Kónickou kulmu seženeš stejně jako klasické kulmy a najdeš je od 500,– do 1200,– korun.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply