Barvení vlasů indigem

Hedy

Barvení vlasů indigem

Toužíte-li po havraní černi s odleskem tmavomodré a chcete-li vypadat jako ženy ve starém Egyptě nebo chcete vlasy modré, vyzkoušejte jeden z alternativních způsobů barvení vlasů, kterým je indigo.

Indigo je tmavě modré barvivo, které se získává z indigovníku. Toto barvivo se rozšířilo z Indie, podle které také nese svoje pojmenování, po celé Asii a nakonec i do Evropy. Nejznámější použití je na barvení textilu, které se v Indii využívá už od pradávna. Ve starověkém Řecku a Římě bylo oblečení barvené indigem známkou luxusu. Později bylo objeveno syntetické barvivo, které má doteď mnohé využití.

Autor obrázku: Viviana Pastor

Na trhu se objevuje řada značek poskytujících barvu indigo, ale u nás asi nejlépe seženete rostlinné barvivo Khadi (www.khadi-cz.cz). Khadi čisté indigo nabarví vlasy černým odstínem s modrým odleskem.

Podstatou přírodního indigového barvení je prášek z čistého indiga, bez jakýchkoliv chemických přísad a umělých barviv. Tato barva je ovšem vhodná pouze pro tmavé vlasy. Pokud chcete použít indigo na světlé vlasy, musíte je napřed obarvit tzv. dvoukrokovou metodou. To znamená, že se vlasy musí nejdříve obarvit tmavou barvou, nejlépe tmavou henou a až potom můžete nanést na vlasy čisté indigo.

Barvení je obdobné jako při barvení henou či jinými přírodními barvivy. Podle délky vlasů se zvolí množství prášku. Většinou se množství pohybuje v rozmezí 50-100g. Prášek nasypte do nějaké starší misky, ve které budete směs míchat a zalijte horkou vodou. Směs dobře promíchejte. Měla by vzniknout homogenní pasta. Nechte ji chvíli vychladnout, ale ne moc. Pastu nanášejte co nejteplejší, jenom se nepopalte horkou vodou. Nanášejte po pramíncích na čerstvě umyté vlasy.

Doba působení se pohybuje od 30 minut do zhruba 2 hodin. Záleží na tom, jak moc intenzivní chcete, aby byl výsledek. Vlasy se zabalí do igelitové fólie a zabalí ručníkem, aby byly v teple. Po uplynutí doby působení vlasy umyjte pouze čistou vodou a až další den je znovu umyjte šamponem.

Pro dosažení tmavého výsledku byste ale neměli používat kyselé přísady, jako je například kyselina citronová nebo přírodní maska na vlasy Amla.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply