Jak slušně odmítnout muže

Hedy

Jak slušně odmítnout muže

Zve vás na rande muž, který vás nepřitahuje, nelíbí se vám a vy s ním jít nechcete? Pokud je to tak a vy s ní nechcete na rande jít, tak byste jej měla slušně odmítnout. Jenže co je slušné odmítnutí a jak odmítnout co nejšetrněji?

Ono odmítnutí bez toho, aby se to člověka dotklo, není vůbec jednoduché. Pokud to má být šetrné, sdělte, že se na rande necítíte, že jste nyní v situaci, kdy preferujete samotu proto, abyste se mohla dostat z jakýchsi myšlenek na minulý vztah. Vymluvte se na to, že vaše dítě tuto situaci špatně nese a vy tudíž nechcete začínat nic nového, nechcete jít ani na rande, protože je to zatím předčasná úvaha o tom, co by bylo.

Pokud to jde, tak řekněte, že jste zadaná

Je to jednou z možností, kdy o vás muž nic neví. Pokud ví, že tomu tak není, tak řekněte, že jste časově vytížená. Nikdy neříkejte, že možná někdy to vyjde a podobně. Dáváte tím falešné naděje a ten, kdo vás bude chtít pozvat na rande, si s tím nedá pokoj, přičemž vy stejně jednou budete muset s pravdou ven. Řekněte ji tedy raději hned. Bude to lepší pro vás oba.

Klidně také můžete říct, že jste v poslední době byla hned na několika rande, ale vždy jste pak cítila, že je to o ničem, že se na podobná setkání necítíte a potřebujete být teď sama. Je toho na vás dost a nechcete teď žádná další rande podnikat.

Odmítnutí není snadná záležitost a to ani pro jednu stranu

Lidé se často bojí, že svým odmítnutím druhému ublíží, ale na druhou stranu je pravda, že nejsme povinni chodit na rande s kdekým jen proto, že on si to přeje. Musíme v první řadě myslet na sebe a ne na to, jak se bude druhý cítit potom, co jej odmítneme.

Vzpomeňte si na to, jak jste třeba vy toužili po tom jít s někým na rande a co vám na to řekl. Pokud vás to neurazilo, ale zároveň jste pochopila, že nemáte šanci, tak i vy tímto způsobem zkuste svého ctitele odmítnout. Máte-li profil na nějaké seznamce, tak vás jistě zve denně spousta mužů na kafe. První muže bude těžké odmítnout, ale později se stanete imunní.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply