Vyvaruj se chybám při čištění pleti

Hedy

Vyvaruj se chybám při čištění pleti

Pokud i ty toužíš po krásné a bezchybné pleti, čistění je prostě základ. Ale i zde se dá dopustit dost podstatných chyb. Nejčastějšími chybami může tvá pleť předčasně stárnout, mohou se ti ucpávat póry či bude pokožka přesušená nebo bude vypadat unaveně. Ani po jedné možnosti určitě netoužíš. Děláš tedy tyto chyby také nebo se ti daří se jim vyvarovat?

Pozor na množství!

Pokud jsi do čistění opravdu zapálená a chceš, aby tvá pleť byla co nejčistější, nedocílíš toho tím, že budeš každý večer používat deset přípravků. Naopak, pokud budeš pleť čistit víckrát než dvakrát denně, zbavíš ji jejího přirozeného mazu, což povede k jejímu většímu maštění.

A poté k akné. Rozhodně svou pleť čisti ráno, aby se pleť připravila na líčení a zbavila si ji nečistot a prachu z noci, a večer, aby ses zbavila make-upu, prachu a veškeré špíny, se kterou by tvá pleť přes noc nemohla dýchat. Pleť se totiž v noci také čistí, a pokud by ses večer neodlíčila, tak by se čistit a regenerovat nemohla. Pokud máš ale i přes čistění přes den pocit špinavého a mastného obličeje, opláchni ho vlažnou vodou a osuš. Existují i speciální papírky na mastnotu, které seženeš v každé drogérii.

Autor obrázku: Sodanie Chea

Dávej si pozor i na to, jestli přípravky na své pleti necháváš působit dostatečně dlouho. Pleťová mléka, krémy či cokoliv jiného v sobě mohou obsahovat látky, které tvé pleti prospívají, a ty bys je lehce smyla a tvoje pleť by z toho nic neměla. Nech je chvilku působit a mezitím pleť můžeš jemně masírovat prsty nebo žínkou.

Určitě i ty ráda nakupuješ kosmetiku, ale nevybírej jí jen podle obalu, nebo protože jí zrovna žere celý blogerský svět. Dávej si pozor na to, jestli je kosmetika určená pro tvoji pleť, protože pokud bys měla mastnou pokožku a používat například přípravek pro suchou pleť, moc by sis tím asi nepomohla. Co ten přípravek umí, pro jaký typ pleti je to určené si přečti už v obchodě a ne až doma!

Dávej si také pozor na trvanlivost výrobku. Na to nikdy nezapomínej. Musí to být vždy na obalu a pokud není, tak se drž obecné výdrže daného výrobku, kterou najdeš všude na internetu.

Nezapomínej při odličování dodržovat hygienu a nejdříve si pečlivě umýt ruce. Také při odličování neustále vyměňuj vatové tampónky. Na těch se opravdu nevyplatí šetřit. Pokud už jsi jeden ušpinila, tak jej vyměň za nový a vyměňuj je tak, dokud nebude poslední úplně čistý.

Nezapomeň odlíčit i dekolt a krk, protože i tam se nečistoty usazují a mohlo by vznikat akné. Mnohdy sem i nanášíš make-up, který je potřeba odlíčit. Zde má navíc kůže tendenci rychleji stárnout, proto bys o ní měla pečovat se stejnou láskou jako o tvoji pleť.

Pleť nikdy nedrhni, mohla by sis tím zadělat na vrásky. Vždy s pletí zacházej jemně a šetrně!

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply