Zázrak jménem pudr

Hedy

Zázrak jménem pudr

Hodně žen pudr vůbec neřeší a používají jenom make-up, druhé ho zase používají bez make-upu. To ale není zrovna nejlepší řešení. Pudr je vlastně takový malý zázrak.

Nejčastěji si pudr pořizujeme k zafixování líčení a zmírnění lesku po make-upu. Pudr ale dokáže mnohem více. Umí zjemnit oční stíny nebo tvářenku, když to s ní přeženeme a nechceme odličovat celý make-up. Zároveň také zjemní přechody a trochu tmavší make-up.

Hodně žen se pudru vyhýbá, protože mají suchou pleť a proto se pudru bojí. Dobře, to není tak zásadní chyba. Ale dívky a ženy, které používají pouze pudr bez jakéhokoliv make-upu nebo BB krému, dost své pleti škodí. Pudr sám o sobě dost vysušuje – vtom je vlastně jeho kouzlo zmatnění.

Autor obrázku: pds209

Jenže který pudr si vybrat? Tuhý nebo sypký?

Tuhých pudrů na našem trhu seženeš asi nejvíce, často k němu bývá ještě uložena houbička a zrcátko. Houbička je skvělá hlavně pro přepudrování během dne, ale jinak dělá efekt masky, a proto je lepší štětec. Tuhý pudr se dá sehnat i v transparentních odstínech. Pokud by se ti stalo, že by ti nějaký pudr stoprocentně barevně nevyhovoval a ty se rozhodovala mezi světlejším a tmavším, vždycky vybírej ten světlejší. Tmavší by na tobě dělal fleky a zvýrazňoval by nedokonalosti.

Sypký pudr bývá většinou transparentní, velkou výhodou je, že není nutné si vybírat odstín. Na rozdíl od tuhého pudru nijak nekryje, pouze fixuje líčení. Snadno se vysypává z balení a práší všude okolo, proto je docela nevhodný na denní přepudrování.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply