Místem

Nejoblíbenější rakouská střediska

Nejoblíbenější rakouská střediska

Nenechte se zmýlit, do Rakouska se necestuje jen za pořádnou lyžovačkou. Mnoho turistů tam potkáte také v letních měsících. Alpy jsou přece jenom velkým lákadlem a jejich krásu si užijete i za teplých dnů. Kde je to nejlepší? To se s ročním obdobím nemění. Střediska oblíbená v zimě stojí za to i v létě. Jdeme se podívat na to, která přesně to jsou.

Rakouskými horskými středisky se zabývá web Bergfex.com a podle toho je pořadí oblíbenosti středisek následující:

  1. Ischgl
  2. Saalbach
  3. Obertauren
  4. Nassfeld
  5. Mayrhofen – Zillertal

Všech pět je na tom stejně, mají hodnocení 4,5 hvězdičky z pěti. Pokud se na pořadí top 10 kouknete sami, možná bude trošku jiné. Web se denně aktualizuje a oblíbenost je závislá na chování návštěvníků za posledních 30 dnů. Tahle pětka si ale svou pozici plus mínus drží.

Do Nassfeldu bez znalosti cizích jazyků

Pokud bychom vám z výše uvedených mohli něco doporučit, přimlouváme se za dovolenou v Nassfeldu. Tady totiž mají největší počet slunečních dnů v roce (uvádí 300) a nespočet možností letních aktivit. Na své si přijdou hlavně milovníci pěší turistiky a cyklistiky. Mají tu přes 1000 km dobře značených stezek, které vedou až na italskou stranu Alp. Trasy jsou vyznačeny speciálně pro nordic walking nebo pro běh. Co se týče cyklotras, těch je tu asi 800 km s různou náročností a převýšením.

Tím ale nekončíme. Spousta zábavy se tady dá zažít také na vodě. Místní řeka Gail a jezera jsou ideální pro kanoistiku a rafting, dá se tady i potápět či rybařit. Z dalších aktivit pak můžeme jmenovat paraglaiding, výlety na motorkách nebo golf. Na své si přijde opravdu každý včetně dětí. Ty se užijí na trampolínách, mini autíčkách a v bazénu. Kromě toho je to odtamtud jen hodina jízdy autem k moři!

Velké plus Nassfeldu udělujeme také za české ubytování. Dají se tam pronajmout apartmány od českého majitele a s českou obsluhou za velmi slušné ceny. Podívejte se přímo na BookNassfeld.cz, kde se dozvíte více informací.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *