Období plesů

Hedy

Období plesů

Každým rokem přichází kolem ledna, února a také března období tak zvané plesů, protože se koná velký počet plesů téměř každý víkend.

Z pohledu ženy

Autor obrázku: Jaguar MENA

Znamená to, že je předem vystresovaná, co bude dělat, když se nevejde do šatů (protože před chvílí byly Vánoce a to těch něco přibrala). Hned poté, co se do těch šatů nasouká, začne si lámat hlavu s tím, že si je stejně vzít nemůže, protože už je měla dva roky před tím, nemají barvu pro rok 2014 a zcela jistě to všichni vědí, tak bude vypadat blbě, že každý rok má na plesových fotkách stejné šaty (přestože si to doopravdy nikdo nepamatuje, protože se na plese, tak opil, že je rád, že ví, jak se dostal domů).

Když se nakonec smíří i s tím, že nebude mít nové šaty – protože nemá čas na to, aby si správné vybrala, navíc je to stejně jednou za rok, tak co by dělala se dvěma, obzvláště, když jsou tak drahé – tak řeší další problém. A to, jestli má cenu jít ke kadeřníkovi a nechat si upravit vlasy, nebo to jen doma učesat – tak či tak se to při divokém tanci za chvilku rozpadne a bude muset jít na záchodky, aby si nejen spravila účes, ale také večerní líčení, nad kterým strávila hodinu před plesem. A co je na tom všem nejhorší? Že bude muset celý večer nejen chodit, ale i tancovat dvanáct centimetrů nad zemí.

Takže když to všechno shrneme, pro ženu je to jedna velká nervozita a následně celovečerní utrpení na podpatcích, ale přesto všechno ženy na ples chodí rády, aby mohly ukázat svou statečnost a šarm a také, aby se pobavily a odreagovaly od každodenního života.

Z pohledu muže

Znamená to, že si bude muset dát oblek do čistírny, pak zaměstnat ženu, aby mu vyžehlila košili, na což bude čekat hodinu, než ona si vyžehlí své šaty. Potom si jen naleští boty a může jít. Jenomže jeho žena je ještě stále v koupelně a řve, aby ještě malou chvíli vydržel, takže muž sedí v obýváku a potí se v kvádru a přitom stále stopuje hodinky, aby zjistil kolik minut mají zpoždění.

Když se jeho paní konečně upraví tak, aby mohli vyrazit, tak si ani nevšimne, jak jeho žena vypadá, protože spěchá, aby ještě zachytila svá místa. A následně, když už si myslí, že je to všechno parádí, on si sedí se svými známými, baví se a popíjí, tak ho žena tlačí, aby si s ní šel zatancovat aspoň jeden tanec. Když teda muž po dlouhém přemlouvání poleví a jde na parket, tak si akorát vyslechne, jak je hrozný tanečník a následně začíná být ples pro jeho ženu nudný a chce jít domů.

Takže ani pro muže nejsou plesy žádná výhra, přesto tam také jako ženy chodí rádi, aby se mohli pobavit a samozřejmě také odreagovat od každodenního světa.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply