Jak vybrat dovolenou?

Hedy

Jak vybrat dovolenou?

Dovolená, čas oddechu a klidu, ale pokud se budeme chystat na dovolenou, víme vůbec, kam chceme odcestovat?

Mnoho lidí má přesné a naplánované dovolené, ale mnoho lidí také ne a pořád se rozmýšlejí, jestli dovolená u moře v zahraničí, nebo spíš doma v Čechách. Pokud se dovolená blíží a my se pořád nemůžeme rozhodnou, je dobré si sepsat body a tím zjisti, kam by jsme se chtěli více podívat.

Dovolená v Čechách

Autor obrázku: ufoncz

Dnes už možná cenově stejná, jako dovolená v zahraničí, ale v podstatě pokud finance máme, je nám to jedno, celý rok na to přece šetříme. Dovolená u nás nabízí spoustu míst, kam se můžeme vydat, ale pokud budeme chtít strávit dovolenou aktivně, je dobré si říci, jestli jsem aktivní člověk a vím, že budu chtít vidět něco nového, chodit, zdolávat, stoupat… a ne se válet 14 dní na pláži. Potom je dovolená v Čechách správná volba.

Je mnoho kempů, chat a středisek, kam se můžete ubytovat. Určitě bych doporučila, pokud tedy nejste z Moravy, dovolenou právě na Moravě. Je tam asi nejhezčeji, poté jsou moc krásné dovolené na Lipně, Šumavě, v Orlických horách, Krkonoších a Jizerských horách. Je opravdu spousty míst, kam se můžete podívat po České republice a to jak krásných, tak poznávacích.

Pokud zvítězí moře

Autor obrázku: Anne Adrian

Je mnoho destinací i pro aktivní dovolenkáře, ale klasičtější je vypravit se k abychom polehávání na pláži. U moře je velké horko, ale je lidmi mnohem lépe snášeno než u nás, protože je tam vlhčí vzduch. Dovolenou u moře kterou bych mohla doporučit je Chorvatsko, Itálie, Tunisko, Egypt, Ibiza, Řecko. Jsou to asi i ty nejnavštěvovanější destinace.

Tak a teď už je to jen na vás, pro co se rozhodnete, jestli pro sluníčko u moře nebo pro sluníčko na horách. V obou případech věřím, že si užijete velmi krásnou a slunnou dovolenou plnou krásných zážitků, na které budete dlouho vzpomínat. A i vaše děti na ni budou vzpomínat, ať už se rozhodnete pro cokoliv, věřte, že i v Čechách je ještě pořád krásná dovolená.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply