Kenzo

Hedy

Kenzo

Autor obrázku: Julie Désormeaux

Kdo jiný může být průkopníkem mezi japonskými návrháři, než Kenzo Takada, jehož vlastní značka, slaví po světě úspěch. Takada nebyl jen první, světově známý módní návrhář, ale tak historicky první mužský absolvent módní školy Bunka Gakuen v Tokiu. Narodil se roku 1939 a světu se představil v roce 1964, kdy odešel do Paříže, tvořit světovou módu.

Národní kroje a folklor

Modely od Kenza berou inspiraci v národních krojích po celém světě. Na přehlídkových molech jsou tak představovány šaty pestrých barev, divokých vzorů, ale vždy s líbivým tónem. Vůbec první módní přehlídku Kenzo uspořádal ve stylu džungle, zvaná Jungle Jap, a která se nesla ve stylu deštného pralesa. Že měla nevídaný úspěch, svědčí už jen fakt, že Kenzo následně po ní pojmenoval i první vlastní butik, a rovněž ten stylizoval do podvědomí deštného pralesa.

Prvně Asie, poté celý svět

Z počátku tvorby se Kenzo Takada orientoval na asijskou tradici a tu komponoval do svých modelů. Jakmile ale na evropské půdě, jak se říká „zlidověl“, začal prvky jednotlivých národnostních krojů a kostýmů promítat i do své produkce. Inspiraci čerpal především ve folkloru jednotlivých zemí a tak vytvořil originální směsici střihů, vzorů a materiálů.

Etno styl

Kenzo Takada je objevitelem, dnes běžně známého etno stylu. Prvky jako kimona, kostky a další se v jeho práci nemohou neminout.

Autor obrázku: #158

V nejlepším je dobré přestat

Tento japonský návrhář dosáhl úspěchu, když vlastní prodejny otevřel po celém světě, téměř v padesáti prodejnách. Poté prodal značku světovému koncernu LVMH a jako návrhář se spíše stáhl do ústraní. Hlavním návrhářem značky Kenzo se po jeho odchodu stal Gilles Rosier.

Jedna značka, jeden svět, dva návrháři

Dnes jsou hlavní návrháři značky celkem dva, a to pro pánskou kolekci – Roy Krejberg a za dámskou módní kolekci zodpovídá Antonio Marras. Značka se neustále drží původní tradice a zachovává tak vzhled modelů typický pro svého zakladatele.

Oblečení, parfémy a doplňky

Mimo klasickou oděvní módu produkuje značka i vlastní, proslulé parfémy, svěží vůně inspirovány kouzelným Japonskem a také bytové doplňky.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply