Marc Jacobs

Hedy

Marc Jacobs

Američan Marc Jacobs, narozen 1963, sklízí díky svým kolekcím úspěchy po celém světě. Vyniká svojí prezentací a uměním. Nápaditost je znát na každém z jacobsových modelů.

Autor obrázku: Maegan Tintari

Návrhář od mala

Byl obklopen módou doslova od plenek. Jeho rodiče totiž v módní branži pracovali, takže pro něj bylo přirozené mít podvědomí o aktuálním dění ve světě módy, všímal si, co lidé nosí a uměl spojit zvláštní prvky tak, aby vytvářely dokonalou symbiózu.

Vlastní značka a ocenění

Proto nebylo žádným překvapením, že se vydal na dráhu módního návrháře. Vlastní značku založil v roce 1986 a ihned se dostala na první místa v řebříčcích oblíbenosti, zejména pak módních kritiků, což mu vyneslo následující rok prestižní cenu CFDA.

Dvorní návrhář Louis Vuitton

Další úspěchy se dostavily v zápětí – stal se hlavním návrhářem značky Perry Ellis a po čase, konkrétně od roku 1997 je kreativním ředitelem veleúspěšné francouzské módní značky Louis Vuitton. Byl to právě Jacobs, který tradiční francouzské značce vdechl živost a styl. Díky němu je značka právě takovou, jakou ji dnes známe (nejvíce kopií jejích kabelek na světě mluví za sebe).

Modelky vybírá sám

Jenže Jacobs není jen ředitelem Louis Vuitton. Je to naprosto jedinečný a nezapomenutelný návrhář. Zvláštností jeho práce je také její prezentace. To, kdo bude předvádět novou kolekci Marca Jacobse na módních molech, určuje výhradně sám. Žádná agentura, nebo manažeři z řad zaměstnanců. Jen on sám určí model i modelku.

Victoria

A to je nejlepší reklama pro něj. Vždy si totiž vybírá známé a výrazné osobnosti. Aktuálně je jeho velkou propagátorkou bývalá „spajska“ Victoria Backham.

Mistr vrstvení

Marc Jacobs je avantgardní, výrazný a nápaditý. Je znám pro svoje dokonalé vrstvení. Klasickými prvky jeho řad jsou široké kalhoty i saka, stříbřité a blyštivé modely vše s nápadem, pohodlím a nositelnou vlastností.

Autor obrázku: Wicker Paradise

Kolekce pro všechny

Mimo klasické dámské oblečení tvoří Jacobs i modely pro pány, mládež a to v kolekci Marc by Marc Jacobs a také pro nejmenší děti Little Marc.

Žádané a nedostupné kabelky

Významné jsou i jeho kabelky, které rozhodně nejsou levnou záležitostí, a navíc je jejich výroba limitovaná. Šaty a doplňky byly v posledních letech rozšířeny o další portfolio značky a to výrobou parfémů. Jsou lehké, svěží a květinové vůně, což není až takový objev, ale zajímavé jsou flakonky. Lahvičky na parfém jsou ozdobou a mohou posloužit i jako dekorativní předměty. Jsou posety květinami a také beruškami.

Marc Jacobs je velkým pojmem ve světě módy a díky své práci si za asi dvacet let tvorby vysloužil řadu ocenění.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply