Estée Lauder

Hedy

Autor obrázku: ookikioo

Estée Lauder

Být krásná není jen o tom, co si na sebe obléct, ale také umět pečovat o svůj zevnějšek. To byl základ filozofie, kterou naplno rozvedla Američanka Estée Lauder.

Dětství v železářství a velké rodině

Narodila se roku 1906, do velice početné rodiny (měla osm sourozenců) maďarské matky a československého otce. Je jí vlastní jméno znělo Josephine Esther Mentzer a vyrůstala v rodném Queensu. Jako mladá pomáhala svému otci v jeho soukromém železářství, ale více ji zajímala laboratoř jejího strýce. Ten právě vytvářel nové vůně a také míchal krémy ve své soukromé chemické pracovně.

První práce u svého strýce

Proto velice ráda strýci vypomohla, obvykle s prodejem, když zrovna nebyla ve škole. Jakmile vystudovala střední školu, vrhla se na prodej kosmetiky zcela vážně. Začala s produkcí pro své známé, časem rozšířila i pro lidi z vyšších kruhů. Kosmetice, kterou vyráběl její strýc, důvěřovala a díky i skvělým výsledkům v péči o pleť všech uživatelů, zájem o krémy, pleťové vody a všechny další produkty prudce stoupl.

Vlastní kosmetika spolu s životním partnerem

Všímala si, co lidé potřebují a o co mají největší zájem. Sledovala poptávku a vyvíjela nabídku. Sama se pilně začala věnovat výrobě kosmetiky, pro což měla také dobrý talent. V té době také potkala Josepha Laudera, za kterého se později provdala, poté se s ním rozvedla a po třech letech od rozvodu se za něj opět provdala. Měli spolu dva syny a již spolu zůstali až do Josephovy smrti v roce 1987. Estée jej přežila téměř o dvacet let a zemřela v roce 2004 ve svých sedma devadesáti letech na srdeční zástavu.

Současnost podniku

V současnosti řídí tento světový koncern jejich starší syn Leonard Lauder, mladší je také velice zdatný obchodník a manažer a je aktuálním majitelem TV Nova.

Autor obrázku: 芳蘭 徐芳蘭

Každá žena může být krásná

Ale zpět k zakladatelce značky, samotné Estée. Jejím cílem bylo ukázat, že každá žena může být krásná, jen je potřeba mít ty správné pomocníky. Vlastní, kvalitní kosmetikou, která se stala velmi žádoucí a vyhledávanou, jak u známých osobností, tak i běžných dam a žen, toho docílila. Podnik založila v roce 1946 a nabízela pouze čtyři produkty. O dva roky později již měla obchod u Sakse na Páté Avenue a výrazně rozšířila nabídku. Následují roky expanze po celých státech a v šedesátých letech nastává cesta i za hranice amerického kontinentudo Evropy a také Asie.

Pro běžné ženy i celebrity

Po čase začala produkce kosmetiky i pro pány, nicméně dámská kosmetika zůstává hlavním gró firmy. Výrobkům značky Estée Lauder věří v dnešní době řada žen, včetně známých topmodelek, světových hereček a hvězd pop music. Paní Lauder se věnovala i designu vlastní kosmetiky a zvolila pro své řady modrou barvu, kterou uznala za vhodnou, vzhledem k tomu, že se hodí do většiny koupelen a ložnic. Reklamu vždy směřovala na zdravý, svěží a přirozený vzhled.

Úspěchy a ocenění

Za svoji práci byla oceněna hned několikrát. V roce 1967 byla zařazena mezi deset nejvýznamnějších amerických žen, o něco později pak mezi dvacet nejúspěšnějších podnikatelů ve státech. Velmi cenné jsou její ocenění Prezidentské medaile svobody Spojených států a vyznamenání Francouzské legie.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply