Tag Archives mezinárodní kuchyně

Skotská kuchyně

Skotská kuchyně

Skotská kuchyně Dudy, kilty anebo whisky. To vše jsou symboly jedné z anglických zemí – Skotska. Vlastní vlajka, vlastní, hrdý národ i sáhodlouhá historie. To vše je Skotsko a stejně, jako má vlastní národní symboly, má i vlastní a typickou kuchyni. Protože se jedná o... číst více »

Portugalská kuchyně

Portugalská kuchyně

Portugalská kuchyně Velké porce jsou výsadou portugalských restaurací. Nebojte se objednat si poloviční porci. Tradiční pokrmy se připravují z ryb, masa, brambor a rýže. Jako přímořská země používá často olivový olej, no a samozřejmě olivy, kapary, sýry z ovčího a... číst více »

Norská kuchyně

Norská kuchyně

Norská kuchyně Milovníci ryb a rybích specialit najdou zalíbení v norské kuchyni. Ta je přímo rybím rájem. Důvod je jasný – Norsko je světová velmoc, co se týče rybolovu. Zdejší ryby se vyváží do celého světa, zpracovávají se, suší se, nebo konzervují. Kromě ryb se... číst více »

Peruánská kuchyně

Peruánská kuchyně

Peruánská kuchyně Jižní Amerika je pro nás jistě zajímavou lokalitou. Temperamentní národy, živá hudba, zvučné rytmy, bravy, slunce a svoboda. Asi tak působí na našince jih amerického kontinentu. Exotickou zemí je samozřejmě Peru, už jen díky řadě, pro nás neznámých... číst více »

Rakouská kuchyně

Rakouská kuchyně I když jsou jídla našeho jižního souseda dost podobná, přece jen je rakouská kuchyně něčím vyhlášená. Třeba takový Sachrův dort, jehož originální... číst více »

Thajská kuchyně

Thajská kuchyně Thajská kuchyně je unikátní kuchyní. Na světovém gastronomickém poli si vybudovala skutečné jméno nejen svoji rozmanitostí, ale také až neskutečnou... číst více »

Nizozemská kuchyně

Nizozemská kuchyně Země větrných mlýnů, dřeváků, tulipánů, ale i velkých, kulatých sýrů. Nizozemsko je poměrně malá, přímořská země, kde se hodně podávají ryby a... číst více »

Malajská kuchyně

Malajská kuchyně Jihovýchodní Asie je země plná exotiky, pohádkově bílých písků a průzračného moře. Krajina si drží punc dokonalosti a je v kontrastu se sílou velkých... číst více »

Makedonská kuchyně

Makedonská kuchyně Malý stát na území bývalé Jugoslávie, která obývá něco málo pře dva miliony obyvatel, vznikl poměrně nedávno – v roce 1991. Nepatrná země, sousedící s... číst více »