V posteli

Máte pár kilo navíc? No a co, i tak se dá dobře spát

Máte pár kilo navíc? No a co, i tak se dá dobře spát

Jste obézní a špatně se vám spí? Nejvyšší čas s tím něco udělat, kvalitní spánek je totiž důležitý pro všechny, bez rozdílu věku nebo váhy.

333

Obezita je tichým zabijákem lidstva i zdravého spánku

Nadváha či obezita patří v současné době k nejrozšířenějším populačním nemocem, trpí jí více než 50% osob středního věku. Přináší nejenom vážné zdravotní problémy, ale i poruchy spánku či nespavost. Důvodem špatného spánku obézních lidí může být hned několik – onemocnění související s vyšší váhou, nevhodně zvolená nebo zdeformovaná matrace, nepřizpůsobené okolní prostředí, psychické rozrušení, apod. Základním pravidlem, jak tomu předcházet, je

  • dodržovat pravidla spánkové hygieny
  • vybavit postel vhodně zvolenou matrací.

I na spaní je potřeba dobře se připravit

Všeobecně se doporučuje desatero spánkové hygieny, ovšem pro začátek stačí zaměřit se na tato pravidla:

  • místnost před spaním pořádně vyvětrejte, udržujte teplotu 18-20 °C;
  • zatemněte ložnici, vyvarujte se hluku z ulice nebo dalších pokojů;
  • 3-4 hodiny před ulehnutím do postele nejezte, nepijte alkohol ani kávu a nekuřte;
  • zbytečně se nerozčilujte, vykonávejte spíše klidnější činnosti.

Jak vybrat správnou XXL matraci

Pokud dodržujete předcházející pravidla, a stále se vám špatně spí, zkontrolujte vaši matraci. Jeví-li známky opotřebení, vyměňte ji za novou. Pro milovníky tvrdého ležení a osoby s vyšší hmotností je vhodné vybírat spíše tvrdší matrace. Nějaké to kilo navíc samozřejmě vyvolává i vyšší tlak na matraci. Jestliže by byla hodně měkká, neposkytla by páteři dostatečnou oporu, a ráno by vás bolela záda. Matrace XXL jsou konstrukčně řešeny tak, aby snesly i větší zatížení, jsou více vyztuženy, stabilnější a odolnější.

Nezapomínejte ani na kvalitu materiálu. Levnější matrace se v místech, která jsou nejvíce zatěžována (bedra, záda), zdeformuje a nebude poskytovat deklarované ortopedické vlastnosti. Proto vybírejte matrace od zkušených výrobců, kteří působí na trhu delší dobu. Často na své výrobky nabízí i delší dobu záruky.

maximus v

Lamelové rošty jsou správnou volbou

Výběr správného podkladu matrace rozhodně nepodceňujte. Lamelové rošty XXL jsou velmi vhodnou volbou, protože podporují ortopedické vlastnosti matrace a umožňují proudění vzduchu. Odvod vlhkosti je u osob, které trápí vyšší hmotnost a často i nadměrné pocení, velmi důležitý. Zamezí vzniku plísní, bakterií a rozmnožování roztočů.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *