Espirit

Hedy

Espirit

Autor obrázku: David Geitgey Sierralupe

Květinové děti se také musely do něčeho oblékat. A proto vznikal značka Espirit, kterou založili manželé Susie a Doug Tompkins v roce 1968 v americkém San Francisku.

Hippie chtěli hippie

Tehdy jezdili pestře pomalovaným mikrobusem po městě a prodávali tuto volnou, barevnou a tehdy velice populární nekonvekční módu. Protože zájem o jejich oblečení byl, rozšířili výrobu a začínají se prosazovat i na zahraničních trzích. Dělo se tak v průběhu sedmdesátých a osmdesátých letech.

Reklamní kampaně

Největší rozkvět značka Espirit zaznamenala v devadesátých letech a od té doby ji nechybí světový věhlas. Ruku v ruce s obrovským úspěchem šla právě i obrovská reklamní kampaň, zvaná: „What would you do to chenge the word?“

Amerika je pro Espirit malá

A aby značka byla skutečně zastoupena na všech možných místech světa a to rovnoměrně, vyrostly firemní sídla v Hongkongu a v německém městě Ratingen. V dnešní době je hlavní sídlo značky Espirit však stále na americkém kontinentě.

Tisíce prodejen a milióny zboží

To však až tolik není podstatné jako čísla, která dělají značce ty, o něco důležitější čísla – výdělky. Ve čtyřiačtyřiceti zemích světa vlastní Espirit přes šest set třicet prodejen se svým kvalitním zbožím a dalších deset tisíc prodejních míst. Z této rovnice pak vychází celkový roční obrat asi dva a půl miliardy eur.

Autor obrázku: Abhijeet Rane

Hippie už není in

Dnes už není Espirit co býval na začátku. Móda hippie pominula a tak se tvorba soustředí na dnešní potřeby běžných lidí a tvoří pro ně oděvy, které jsou nejen kvalitní, ale i pohodlné a nositelné. Různorodou a bohatě obsáhlou nabídku lze rozdělit do několika hlavních kategorií. Jsou to pánské, dámské oděvy, také oblečení pro děti, volný čas, nebo prádlo, plavky a také doplňky.

Potřebná a pěkná móda

Označení Edc znamená svěží, neotřelé kolekce pro mladé, kdežto Espirit Sport je móda pro všechny věkové kategorie, které mají rádi pohyb a sportovní oblečení. Espirit Home and Lifestyle obsahuje tašky, kabelky, obuv, ale dokonce i nábytek, koberce a tapety.

Espirit na sebe i do bytu

Ano, značka Espirit v poslední době expanduje na trhy s vybavením do domu a bytu. Matrace, ložní prádlo, ale i sklenice, či až překvapivě hračky – to vše může obsahovat logo Espiritt. Každoročně přichází Espirit s novými kolekcemi jak oděvů, tak bytového textilu. Neotřelé nápady a přizpůsobení aktuálním potřebám, to je hlavní motto, této, původem americké značky.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply