Jídlo …léčitel stresu

Hedy

Jídlo …léčitel stresu

Autor obrázku: Geoff Peters

Každý je čas od času ve stresu …ať už je to způsobeno problémy v práci, v milostném vztahu či v rodině, vždy se musíme stresu nějakým způsobem zbavit, protože nevyřešené problémy jsou později mnohem větší překážkou. Někdo jej řeší sportem, jiní zase spánkem …velké procento lidí však řeší stres jídlem, a sice v mnohých případech přejídáním. A ti, kteří jsou ve stresu častěji a takto jej řeší, jedí mnohem více, než je zdrávo, což jim může způsobit i vážné zdravotní komplikace, kterých se pak jen těžko zbavuje.

Od stresu ke stresu

Budete-li stále zahánět stres jídlem, může se Vám to časem vymknout a nakonec si zaděláte na ještě mnohem větší problém, který bude vážnější nejenom pro Vaši psychiku, ale i pro Váš organismus, činnosti, které jste zvyklí vykonávat apod. Častým konzumem jídla se totiž můžete dopracovat až k obezitě, neboť při zajídání stresu si obvykle lidé kupují jídlo ve fast foodech, které je rychle k dostání …na druhou stranu je však pro organismus velmi škodlivé a při dlouhodobém konzumu může být i smrtící.

Přejídáním si nepomůžete

I když si mohou někteří myslet, že přejedením zaženou stres pramenící z práce či milostného vztahu, není tomu tak. Ve skutečnosti si tím akorát zadělají na ještě větší problémy. Časté přejídání totiž způsobí poruchy zažívání a značně ovlivní Vaši fyzičku. Může se tedy stát, že již nebudete zvládat tolik sportu jako dříve, anebo že nevyjdete schody, aniž byste se zadýchali. To budou ovšem pouze počátky špatné životosprávy.

Zdravá cesta

Namísto přejídání se či rychlého stravování se, zvolte raději cestu, při které se stresu spolehlivě zbavíte a navíc i uděláte něco pro své zdraví. Správnou volbou, jak se stresu zbavovat, je sport. Je poměrně jedno, jestli si půjdete jenom tak zaboxovat do boxovacího pytle, anebo si zahrát fotbal …budete-li totiž skutečně aktivní, vězte, že z Vás tres po chvíli vypadá.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply