Doplňky

Víte, jaké sluneční brýle vám letos nesmí chybět v kabelce?

Víte, jaké sluneční brýle vám letos nesmí chybět v kabelce?

To, že se mění trendy v oblékání, účesech a barvách je každoročně známá věc. Ženy s nadšením očekávají, co návrháři a kadeřníci pro dané jaro/léto/podzim připraví a čím okoření svůj šatník. Stejně tak se ale vyvíjí styl a módní novinky v oblasti brýlí. Ať už máte rády černá skla, hnědá, zrcadlová nebo barevná, tady se trendy nemění. Důležitý je tvar, pro který se při výběru slunečních brýlí rozhodnete.

Kulaté obroučky jsou hitem léta 2016

Při návštěvě obchodů záhy zjistíte, že v regálech najdete množství brýlí s kulatými obroučkami. Pověstné „lennonky“ se vrací v mnoha podobách. Najdete brýle s umělohmotnými obroučkami, kovovými, lesklými i matnými, jednobarevnými i pestrými, které vás v letních dnech krásně vzhledově rozveselí.

Kulaté obroučky, i když se to nemusí zdát, sluší spoustě lidí. Spíše na jejich tvar nejsme zvyklí a bojíme se ho. I mezi těmito brýlemi ale najdete takové, které vám zaručeně sednou. Jejich tvar může být kulatý jen opticky. Kupříkladu obroučka může být protáhlá směrem k uchu, ale skla budou kulatá. Stejně tak mohou být obroučky obdélníkovitější, než kulatější, ale efektu kulatosti dosáhnete právě díky tvaru skel.

Kupujte jen kvalitní brýle

Než se rozhodnete pro to, kde nakoupit, aby byl váš zrak skutečně chráněn před nebezpečným UV zářením, popřemýšlejte a neunáhlete se. Levné modely z tržnic jsou sice vzhledově módní a pestré, avšak jejich zdravotní plnění funkce je takřka nulové. Naopak, zornička se díky nim ještě více rozevře, oko má pocit, že je ve stínu, díky čemuž se do něj dostává ještě více škodlivého záření. Proto zásadně kupujte brýle v optice, lékárně, nebo v kamenných prodejnách, kde můžete UV filtr jednoduše zkontrolovat.

Ať už si vyberete brýle jakékoli, měly by vám dobře sedět, nepadat při chůzi a nožičky neměly dřít či tlačit po stranách obličeje ani za ušima. Také je dobré pořídit si obal na brýle, aby se vám v kabelce hned nepoškodily či nepoškrábaly.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *