Klára Nademlýnská

Hedy

Klára Nademlýnská

Autor obrázku: Prayitno

V současné době je Klára Nademlýnská nefalšovanou První dámou české módní scény. Její modely jsou uznávané jak u nás, tak v zahraničí a rozhodně nejdou jen tak přehlédnout.

Výrazná již na střední

Byla nepřehlédnutelná již na střední škole. Protože se jí protivil komunistický systém výuky, vždy si vymyslela něco netradičního, neokoukaného a jednoduše vyčnívala z davu. Byla neměnná, skutečná a originální. Již za dob středoškolských studií se zamilovala a po maturitě se vdala za fotografa Gorana Tačevského, původem z bývalé Jugoslávie.

Cesta do Francie

Aby měli možnost vytvářet své umění, rozhodli se odcestovat do Francie. Paříž a vůbec francouzská móda Nademlýnskou skutečně fascinovala a velice inspirovala. Pracovala zde jako modelistka střihů u významných značek.

Zpátky do Čech

Po deseti letech se spolu s manželem vrací z Francie a pracuje pro české módní návrháře. Opravdový zlom v její kariéře se podařil v roce 1996, kdy móda začíná „porevolučně“ ožívat a vznikají jak módní obchody, tak přehlídky. Nadaná Klára využívá šance a vrhne se na módní mola se svými senza ušlechtilými modely. Obecenstvo fascinuje francouzský šarm a noblesa.

Její časté zákaznice

Začíná být vyhledávanou tvůrkyní nejen pro běžné dámy, ale i populární osobnosti, jako Jana Švandová, Darina Rolincová anebo Ivana Christová.

Francouzská móda v Čechách

Autor obrázku: Porsche Brosseau

Klára zakládá vlastní designérské studio a tvoří pro české ženy. Francouzská móda je něco, co se v Čechách líbí a Klára slaví úspěch. Navrhuje kolekce jako divá a na přehlídkách slaví úspěch.

Tereza pro Kláru

V roce 2001 se stává tváří její značky Tereza Maxová, což je pro Kláru jeden z největších úspěchů. Tuto ženu považuje za ideál ženské krásy po všech stránkách a také ji v její tvorbě často inspirovala. Fotky s Maxovou proletí svět křížem krážem a po modelech od Nademlýnské je poptávka po celém světě.

Noblesa i pokora

Její tvorba je na výsost noblesní, ale přitom sama návrhářka zůstává pokorná a svá. Obdivuje silné ženy, které dokážou hýbat, jak se říká, světem. Její styl je elegantní, ležérní a vábný. Mimo vlastní prodejny v Praze a Paříži má také butik v Monaku a dalších velkých městech.

Podobné články

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply