Michael Kors

Hedy

Michael Kors

Snoubení ležérně – sportovního stylu u jemností a něžnou elegancí ženských křivek, je základní myšlenka módní značky amerického návrháře a talentovaného mistra módy Michaela Korse.

Americký návrhář s vlastní značkou

Kors zakládá vlastní značku v roce 1981 a v té době je již známým módním návrhářem na americké pevnině. Výjimečný talent se záhy projevuje a smysl pro luxus prodává brzy po celém světě. Ideálem jeho tvorby je vysoká, velmi štíhlá žena, které sluší černá a jež ji dokáže nosit s noblesou a elegancí. Právě pro takovou ženu Kors tvoří a je to právě taková žena, která se v různých odvětvích pohybuje ve světě showbyznysu.

Pro koho tvořit a za kolik peněz

Moc dobře si je vědom, že vysoké a extra štíhlé jsou zejména topmodelky, což je pro něj ta nejlepší reklama – pro ně tvoří. Světová topmodelka je totiž žena, která je neustále focena a téměř denně prezentována v médiích. Šaty se tak dostanou na výsluní a chtějí je rázem všechny ženy. Jsou totiž velice elegantní, sexy, ale přitom ne necudné, mají v sobě tu správnou ženskost a lákají na sebe líbivé pohledy. To je důvod, proč si Kors může dovolit přidat na ceně a jeho modely tak nejsou rozhodně žádnou levnou záležitostí.

Céline hraje v jeho životě důležitou roli

Práce Michaela Korse začíná sice vlastní tvorbou, ale ten hlavní úspěch se dostavuje poté, co se stává dvorním návrhářem značky Céline. Díky tomu si vyslouží světové uznání a vlastní značka tak nebývale roste na popularitě.

Střízlivost celá v lesku

V průběhu jeho tvorby došlo ke změnám, respektive hledání vlastního stylu. Kors začínal navrhovat sportovní, ležérní módu, práce v Céline mu však ukázala zcela jiný směr a tak se dnes soustředí převážně na luxusní dámské šaty, róby, které plní červený koberec. Spojuje střízlivost s okouzlujícím leskem, barvy používá spíše decentní, za to více soustředí na použití materiálů a jejich správnou kombinaci.

Krása a jednoduchost

Hlavní heslo snad většiny modelů je právě v tomto znění. Korsovi časté zákaznice jsou například Jennifer Lopez, Cathrine-Zeta Jones, Michelle Obama, Heidi Klum, nebo Gwyneth Paltrow. Michael Kors se objevil i ve filmu Ďábel nosí Prada, kde v jedné scéně žádá Meryl Streep odvoz na jeho party.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply