Trenčkot nejen do deště

Hedy

Trenčkot nejen do deště

Důležitou věcí našeho šatníků jsou také bundy a kabáty, které jsou často nahrazovány trenčkoty. Kdysi jen pláště do deště, jsou dnes moderními kousky vašeho šatníku.

StockSnap / Pixabay

Stará vykopávka a moderní kousek zároveň

Trenčkot je zajímavý už svou historií. Protože některé zdroje udávají, že tento doplněk je již hodně starý, protože se pojí již s válkou. Jedná se o to, že tento rádoby kabát byl původně určen pro vojáky, které měl chránit před špatnými podmínkami, jako je vítr či déšť. Dnes jsou však tyto kabáty vyráběny z mnoha materiálů, takže často už svou původní funkci ochrany netvoří, ale za to jsou opravdu oblíbenými módními doplňky.

Zlatá klasika

Pokud chcete zlatou klasiku, musíte hledat dvouřadé zapínání, šikmé kapsy, střih ke kolenům a nesmí chybět pásek. Avšak aby vše bylo opravdu takové, jaké má být, a to tedy staré, ale nadčasové a přitom pohlazení pro oko, tak musíte mít i tu správnou barvu. Dnes se dělají různé varianty, ale tou nejlepší je klasická pro někoho nudná béžová. Tato barva je nejen tradiční, ale také univerzální, avšak můžete jí rozbít nějakým barevným doplňkem.

Změníme klasiku za něco zajímavějšího

Pokud nechcete chodit v béžovém kabátu, jako mnozí okolo, tak si můžete vybrat i z jiných barev. Často se také dělají v odstínech zelené, kaki a podobně. Ale pokud chcete být zajímavá, tak byste měla sáhnout po trošičku jiných barvách. Velice pěkně vypadá modrá barva, která dá celému vzhledu tohoto starého doplňku úplně jiný ráz. A když jej správně skombinujete, tak můžete dosáhnout unikátního výsledků.

Odsun od tradice

Jsou zde i takové modely, které se podobají trenčkotu, ale přitom nedodržují tradiční střih či sestavu materiálů. Například, když je tento kabát z jistého třeba i klasického béžového materiálů a je doplněn o rukávy z kůže. Vypadá to sice velmi pěkně, ale už je to odkloněno od tradice. Pravdou je, že tyto kabáty jsou aspoň střihem podobné klasice, avšak vedle nich existují i takové, které si říkají, že by mohly být kabáty tohoto typu, ale přitom jsou to volné blůzy bez knoflíků. A v takovém případě rozhodně o trenčkot nejde.

 

Každému se líbí něco jiného, ale je zajímavé, že právě trenčkot je již takovou dobou tolik oblíbený a ženy jej stále vyhledávají.

Single content advertisement bottom
News Feed
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply