Odličování podle typu pleti

Hedy

Odličování podle typu pleti

Odličování je velmi důležitá věc v péči o naši pleť, a proto by si na něj měla najít čas každý. Odličování se ale může trochu lišit tvým typem pleti. Můžeš tím tak omezit tvorbu akné, vyrážek nebo ucpaných pórů.

Normální až smíšená pleť

Autor obrázku: tommerton2010

Smíšená a normální pleť mají spoustu společných vlastností. Smíšenou pleť je ve většině místech dobře hydratovaná, jen občas na některých místech trochu suchá či v T-zóně mastná. Pokud máš smíšenou nebo normální pleť, nemusíš se ve výběru odličovadel nijak extra omezovat – můžeš použít gely, pleťové vody, ubrousky nebo pleťová mléka. Záleží pouze na tom, co si oblíbíš a co tvé pleti bude nejvíce vyhovovat. Ale i přesto bys určitě neměla zapomínat i na hydrataci a peeling.

Suchá pleť

Pokud máš suchou pleť, měla by ses vyhnout přípravkům, které obsahují alkohol, zabráníš tak ještě většímu vysušování. Většinou to najdeš na obalu. Důležitá je hydratace, takže je na místě trochu zainvestovat do dobrého krému, speciálně určeného pro suchou pokožku. Tvoje pokožka nejvíce trpí v zimě, zkus přípravky střídat a v zimě je volit spíše mastnějšího rázu – např. odličovací oleje, pleťová mléka, a po odlíčení je namazat dobrým krémem. V létě se soustřeď spíše na hydrataci, k odlíčení ti tedy postačí pleťová voda.

Gely, pěny a peelingy by mohly tvoji pleť vysušovat, proto bys je neměla používat nijak často. Anebo si najít takové, které nebudou tvou pokožku vysušovat.

Mastná pleť

Mastná pleť je tou nejnáročnější k odličování. Zde se hodně objevuje akné a ucpané póry, proto je důležité odličování vkládat danou váhu. Dobré je si pořídit přípravky pro mastnou nebo problematickou pleť, které se k ní chovají šetrně.

Jestliže po nějakém přípravku bude tvá pleť ještě mastnější, zkus vyzkoušet jiný typ přípravku.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply