Jak správně pečovat o rty

Hedy

Jak správně pečovat o rty

Každá žena si přeje, aby její rty byly neodolatelné a k zulíbání za každého počasí. Jak toho ale docílit a navíc vybrat i tu správnou rtěnku? Existuje pár jednoduchých triků, které stačí dodržovat. Jaké to jsou?

Autor obrázku: Christine Roth

Jemné jako dětská prdelka

Jednou týdně na očistěné rty nanes gel se zrníčky a jemně jím rty promasíruj, poté přidej silnou vrstvu výživného balzámu na rty a nech několik minut působit. Poté si vezmi na pomoc kartáček na zuby nebo hrubší ručník či cokoliv, co ti poslouží obdobně, a obrus ze rtů šupinky suché kůže a opět nanes silnou vrstvu výživného balzámu. Tohle ti zaručí krásně jemné rty!

Dlouho držící rtěnka

Pokud si chceš jeden den nanést dlouho držící rtěnku, která je velmi suchá na rozdíl od hydratační, nezapomeň před aplikací na rty nanést vrstvu hydratačního balzámu, který ti nejenom ulehčí aplikaci rtěnky či konturovací tužky, ale i její delší výdrž, rovnoměrnost a v neposlední řadě ti zaručí zdraví tvých rtů.

Suché rty

Pokud máš problém s velmi suchými rty, měla by ses dlouho držícím a matným rtěnkám obloukem vyhýbat. Nejenom, že by stav tvých rtů jenom zhoršily, ale nevypadaly by na rtech vůbec dobře. Vybírej spíše mezi hydratačními s krémovou konzistencí a nezapomínej na správnou hydrataci rtů.

Mladistvý look

Pokud chceš, aby tvoje líčení vypadalo mladistvěji, vybírej takové rtěnky, které jsou založené na čirých pigmentech, gelech či zářivých olejích s tzv. high-shine oils. Na povrchu rtů vytvoří krásný a hladký efekt a zároveň rtům pomůžou. Vyhýbej se těm, které obsahují těžké vosky a oleje.

Výdrž

Nepočítej s tím, že rtěnka na rtech vydrží celý den. Navíc, rtěnky, které toto dokážou, mnohdy na rtech nevypadají zrovna nejlépe. Radši si ji vezmi s sebou a během dne ji obnovuj.

Výběr barvy

Barvu rtěnky vybírej vždy podle barvy tvé pleti. Světlému typu bude slušet růžová, světle broskvová, medová či béžová. Tmavému typu pak naopak karamelová, jemně červená a broskvová. Olivový typ se nemusí bát sáhnout po tmavě meruňkové, sytě červené či tmavě růžové. A co bude slušet opravdu tmavému až ebenovému typu? Hlavně hnědá, hnědočervená, tmavě fuchsiová a zlatobéžová.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply