Obličejem

Zdravá, krásná a zářivá pleť. Jak na to? – 1. díl

Zdravá, krásná a zářivá pleť. Jak na to? – 1. díl

Ruku na srdce. Kdo by nechtěl, krásnou a zářivou pleť? Vždyť ze všech časopisů a médií na nás koukají samé „dokonalé krásky“. Jak to dělají?

Když opomeneme nejrůznější retuše těchto nám představovaných „dokonalých krásek“, není to tak zcela nic nemožného ani časově a finančně náročného, jak se spousta z nás milně domnívá. Chce to pouze pravidelnou péči a dodržovat pár základních pravidel. Bohužel tohle téma začínáme řešit až s přibývajícím věkem. V mládí se mylně domníváme, že to tak nějak funguje samo, že se nás to zatím netýká. Opak je pravdou. Čím dříve se začneme o svoji pleť starat, začneme s pravidelnou péčí, tím lépe je nám naše starostlivost v pozdním věku vrácena.

Samozřejmě svojí roli hrají také genetické předpoklady, to co nám bylo dáno do vínku, dostatečný spánek, stravovací návyky, prostě celkově náš životní styl. Když se všechny tyto faktory společně setkají, máte vystaráno. Můžete vypadat o spousty let mladší, než ve skutečnosti opravdu jste, nebo teprve budete. To je ale kapitola sama pro sebe. My se v tomhle článku zaměříme pouze na základní body starostlivosti péče o pleť.

Stejně jako pleť zralá tak i mladá pleť, v podstatě pleť v každém věku má své potřeby a zasluhuje si naší pozornost. Tedy pravidelnou péči. Že se všude píše o pravidelné péči o pleť? Vy na to přece se svými nejrůznějšími povinnostmi, jako je škola, nejrůznější koníčky, později děti, manžel, rodina atd. nemáte vůbec čas. Výmluvy! Nezabere vám to více času, než poctivé čištění zubů. Je to jen o tom, zvyknout si a péči o pleť zahrnout do svých základních hygienických návyků. Stane se pak naprostou součástí vaší ranní i večerní hygieny. Stane se denní rutinou. Tuto záležitost po nějaké době budete brát stejně samozřejmě jako třeba to, že se musíme učesat, než odcházíme ráno do práce, či již zmiňované čištění zubů. Takže, jak na to?

Popíší vám vše zcela zjednodušeně. Pár základních kroků a pravidel, čeho se držet. Sami uvidíte, že se nejedná o nic složitého ani časově i finančně náročného. Základní body pro krásnou zářivou pleť. Jedná se opravdu o základní body, existuje spousta doplňkových přípravků v péči o pleť, ale o tom více někdy jindy. Zde je ten nejjednodušší základ, který je nutno striktně dodržovat.

  • Pravidelné čištění
  • Pitný režim
  • Hydratace pleti
  • Dostatečný a pravidelný spánek

Pojďme tyto body podrobněji rozebrat.

Nejdůležitější pro krásnou zářivou pleť, v jakémkoliv věku, je rozhodně zapotřebí, aby byla vaše pleť především zdravá. Co to znamená? To znamená, že úplně na prvním místě musí být pravidelné čištění. Po celý den, stejně jako v noci po dobu spánku, totiž na naši pleť nelítostně působí nejrůznější vnější vlivy (smog, prach, potíme se atd.). Pak také velkou roli sehrávají vaše stravovací návyky, zlozvyky ale to je kapitola sama pro sebe. Budeme vycházet z toho, že kouřením, přemíra konzumace alkoholu a nadměrné slunění, také vaši pleti zrovna neprospívají.

K čištění si vyberte samozřejmě podle druhu pleti přípravek, který vám bude nejlépe vyhovovat, také co se použití týče. Jste si vědoma toho, že jste spíše, lidově řečeno „flink“? Potom zvolte, pro vás ten nejjednodušší způsob použití. Co tím mám na mysli? Nenechávejte se zlákat různými reklamami, vykašlete se na vatičky, tampónky na čištění, čistící krémy, tonika. Vyberte si prostě přípravek, o kterém budete přesvědčeni, že jej budete také pravidelně používat. Přípravek, který vám bude sedět a ne jen zabírat místo na vaši poličce v koupelně.

Pravidelnost je totiž u péče o pleť velice důležitá. Čištění pleti, by nemělo probíhat podle vaší nálady, chce se mi, nechce, mělo by být pravidelné a to stejně jako večer, tak i ráno. Nejjednodušší použití mají přípravky, které aplikujete přímo na pleť, prostě napěníte/vyčistíte a jednoduše opláchnete vodou. Na trhu je takových kosmetických produktů spousta, určitě si vyberete. V podstatě vám to nezabere téměř žádný čas navíc. Umýváme se přece po ránu všichni, ne? A jaký je tedy rozdíl mezi opláchnutím vodou anebo takovou péčí? Žádný, co říkáte, ale ve výsledném efektu obrovský. Pokud patříte k ženám, které k péči o pleť přistupují trošku s láskou, potom se můžete v koupelně, lehce rozmazlovat. I já jsem taková „hračička“, každý nový krém si užívám a v podstatě se s ním lidově řečeno mazlím. To jsou ty vatičky, tampónky, nanést, vyčistit. Přípravků je na trhu nepřeberné množství, takže záleží pouze na vás, pro jaký druh čištění se rozhodnete. První krok máme zvládnut. Co následuje dále?

autorem článku je Michelle Kraus

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *