Zdravá, krásná a zářivá pleť. Jak na to? – 2. díl

Hedy

Zdravá, krásná a zářivá pleť. Jak na to? – 2. díl

První díl o tom, jak udělat zdravou a krásnou pleť z každé pleti, máme za sebou a je tady druhy.

Vaše pleť musí být dostatečně hydratovaná. Hydratace, je naprostý základ všeho. Budu se vám snažit popsat konkrétní přirovnání. Představte si vaši pleť jako krásnou broskvičku, prostě tzv. řečeno „na spapání“. Teď si představte tuto pomyslnou broskev, bez tekutin, bez šťávy. Vidíte ten rozdíl? A přesně tak funguje i náš organismus. Prostě bez vody nejsme schopni fungovat. Pleť je proto nutné hydratovat zevnitř, stejně jako zvenčí. Bez dostatečné hydratace, vám potom ani ty nejdražší krémy nejrůznějších prestižních značek zaměřených na vrásky, nepomohou. Ovšem v kombinaci s dostatečnou hydratací, mohou činit zázraky. A jsme u toho. Takže tedy jak správně a dostatečně pleť hydratovat?

Dodržujte pitný režim. Ano pitný režim je alfou a omegou hydratace pleti. Denně bychom proto měli vypít alespoň dva litry tekutin. To mluvíme o zimním období, v letním období pijeme tekutin mnohem více. Nejlepší je samozřejmě čistá voda bez bublinek a cukru. Neznamená to vůbec, že nemůžete pít limonády atd., to určitě ano, ale v omezeném množství. Představte si, co by to s vámi udělalo, kdybyste pitný režim dodržovala např. pouze pitím sladkých limonád. Toho zkonsumovaného cukru, hrůza, nemyslíte? Čistá voda je prostě nejlepší. Pitím čisté vody regulujete zároveň svoji hmotnost a přispíváte ke zlepšení stavu celulitidy, pokud vás trápí. Já myslím, že tento problém alespoň trošku trápí každou ženu. Bohužel, je to taková daň za ženskost, za naše krásné žensky tvarované těla.

Dále pak, hydratujte zvenčí. I tohle je velice důležitá součást péče o pleť. Zase malé přirovnání. Představte si, že máte krásné nové kožené boty. Krásnou kůži, bez jediného zlomu, prostě nádhera. Zkuste si představit, že tyto boty nějaký čas nosíte, ale vůbec jim nevěnujete pozornost. Vystavujete je všem těm nepříznivým vlivům jako mráz, voda, bláto atd. a vůbec nic s nimi neděláte. Žádná impregnace, žádné čištění, jak dlouho myslíte, že vám vydrží? A teď naopak. O boty se ukázkově staráte. Umýváte, impregnujete, natíráte, vidíte ten rozdíl? A opět platí to stejné, jak již bylo zmíněno u hydratace pleti. Přesně takhle to funguje i u nás. Takže jak na to, jak hydratovat zvenčí?

Podle vašeho typu pleti si vyberte vhodný krém. Dobrý hydratační krém nemusí být nutně drahý. Podívejte se na výsledky testů hydratačních krémů, které naleznete na internetu. Budete překvapeni. Hydratační krém pak používejte večer, stejně tak i ráno, po každém vyčištění pleti. Je samozřejmé, že každá roční doba potřebuje něco jiného. Proto v zimě bychom měli sáhnout po hydratačních krémech s větším obsahem, podílem olejů než vody a v létě naopak.

Všeobecně platí, v zimě pleť především chráníme a v létě zbytečně nezatěžujeme. To znamená, že hydratační krémy pro zimní ošetření pleti by měli být hustější konzistence a letní naopak zcela lehké.

A máme tu poslední bod. Dostatek pravidelného spánku. Ano i dostatek spánku má velice příznivý, nebo naopak nedostatek spánku, nepříznivý vliv na naši pleť a náš celý organismus. Určitě to sami znáte, když se dobře vyspíte, jste odpočinuti a v pohodě, potom se lépe cítíte a tím pádem i lépe vypadáte. Vaši pleti pravidelný spánek blahodárně přispívá. Po dobu spánku totiž odpočívá a vstřebává noční péči, kterou jste ji dopřáli. Za zdravý spánek se považuje spánek v rozmezí 7 – 8hodin. Naopak spánek kratší než 6hodin a delší než 10hodin je nevyhovující. Dobré je, když jste naučeni chodit spávat, pravidelně ve stejnou hodinu.

Co vy na to? Zdá se vám to složité? Vůbec ne a věřte, že ten konečný pocit za to stojí. Každá žena touží po tom být krásná. S trochou péče a sebelásky každá žena krásná je.

autorem článku je Michelle Kraus

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply