Oční stíny – výběr barvy podle barvy očí a barvy pleti

Hedy

Oční stíny – výběr barvy podle barvy očí a barvy pleti

Autor obrázku: ookikioo

Výběr barvy

Pokud nepoužíváš stíny pouze na večer, kdy je barva v podstatě jedno, pro denní líčení může být výběr barvičky o něco těžší. Ne každému sedí ta stejná barva, proto bys měla pečlivě vybírat. Komu teda lichotí jaká barva?

Můžeš si vybrat, pokud barvičku přizpůsobíš více tvé pleti nebo barvě očí.

Podle barvy očí

Hnědé oči

Pokud máš hnědé oči, zkus se vyhýbat hlavně hnědé a bílé, protože by tvé oči s těmito barvami moc nevynikly. Radši se ohlédni po růžových a světle hnědých, karamelových odstínech. Pohybuj se v přirozených odstínech, hezky ti budou sedět i ty se třpytkami.

Modré oči

Vyvaruj se hlavně růžové, protože ta ti opravdu nesedne. Zároveň se vyhýbej odstínům, které jsou až moc podobné tvým očím – tmavě zelené a tmavě modré. Naopak zaboduješ veškerými jinými pastelovými barvami, světle hnědou nebo i šedou. Na večer vol černé či hnědé kouřovky, které tvému pohledu opravdu lichotí.

Zelené oči

Nejvíce ti bude slušet šedá a fialová barva. Naopak by ses ale měla vyhýbat tmavě modrým a tmavě zeleným odstínům, které jsou podobné tvým očím. Skvěle ti sedne i černá linka!

Šedé oči

Šedé oči mají výhodu, že nejsou skoro ničím omezovány. Černé kouřovky skvěle podtrhnou pohled. Ale dej pozor, vyhýbej se oranžovým, hnědým a červeným odstínům, protože ty tvým očím prostě nesednou. Můžeš ale vybírat mezi světle růžovou, všemi barvami fialové, zelené, ale i světle modrá.

Podle pleti

Autor obrázku: Dan DeLuca

Snědá pleť

Pokud jsi od přírody snědší typ, vybírej mezi světle hnědou, šedou a šedostříbrnou. Pokud bys volila moc tmavé stíny, působila bys moc zmalovaně a uměle. Na večerní líčení ale nic nezkazíš černými kouřovkami.

Porcelánová pleť

Zde budou působit velmi přirozeně jakékoliv odstíny hnědé a fialové, ale zkus se vyvarovat světlým odstínům, které barvě pleti moc nelichotí. Zároveň hodně křiklavé barvy působí opravdu drasticky.

Růžovoučká pleť

Vol hlavně nude odstíny, skvěle ti sedne růžová, světle fialková, šedá a světle hnědé. Karamelová ti bude výborně sedět. Naopak se ale vyvaruj oranžové a tmavých barev.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply